Nyck de Vries drugi raz z rzędu wygrał wyścig Mistrzostw Formuły 2 na ulicach Monte Carlo. Reprezentant ART Grand Prix prowadził od startu do mety i pokonał Lucę Ghiotto oraz Nobuharu Matsushitę.

Już na okrążeniu formującym problemy techniczne miał mający startować z drugiej lokaty Callum Ilott, który był zmuszony wrócić do boksów i ostatecznie wycofać się z rywalizacji. Takich trudności nie miał ruszający z pole position de Vries, który pewnie wszedł w pierwszy zakręt na pozycji lidera i zbudował sobie komfortowe prowadzenie. Brak Ilotta na polach startowych pomógł Mickowi Schumacherowi, lecz mimo tego Niemiec zaliczył słaby start i dał się wyprzedzić Anthoine’owi Huberowi.

Schumacher szybko powrócił na czwartą pozycję, odważnym manewrem na Hubercie. Reprezentant zespołu Prema następnie jako jeden z pierwszych zjechał na zmianę opon i znajdował się przed Nicholasem Latifim, którego próba ataku na Schumacherze zakończyła się uszkodzeniem przedniego skrzydła. Schumacher następnie utknął za Tatianą Calderón i próbował desperacko wyprzedzić Kolumbijkę, aby nie dać się objechać w boksach Louisowi Delétrazowi. Niemiec podjął optymistyczną próbę ataku w zakręcie La Rascasse i uderzył w tylne koło rywalki, po czym obrócił się. Incydent doprowadził do wywieszenia czerwonej flagi.

Po restarcie De Vries kontynuował swoją dominację i odjechał od Ghiotto, który zjechał do boksów jako pierwszy z czołówki i powrócił na trzeciej lokacie. De Vries i Sergio Sette Câmara zdecydowali się na to okrążenie później – ten drugi został wyprzedzony przez Matsushitę, który wykorzystał bardziej rozgrzane opony do ataku na kierowcę DAMS.

Na pięć okrążeń przed metą na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, z powodu kolizji Mahaveera Raghunathana z Jackiem Aitkenem, w wyniku której ten drugi uderzył w barierę. W tym samym czasie w zakręcie Swimming Pool rozbił się Juan Manuel Correa.

Wyścig został wznowiony na zaledwie jedno okrążenie. De Vries ponownie odjechał od rywali i pewnie sięgnął po zwycięstwo przed Ghiotto i Matsushitą. Sette Câmara uplasował się tuż poza podium, przed Dorianem Boccolaccim, Guanyu Zhou, Artiomem Markiełowem, Delétrazem, Hubertem oraz Ralphem Boschungiem.

Aktualizacja: Zdobywca drugiego miejsca Luca Ghiotto został wykluczony z wyników piątkowego wyścigu po tym, jak jego samochód nie przeszedł badania technicznego.

P Nr Kierowca Zespół Rezultat
1 4 Nyck de Vries   ART Grand Prix 41 okr.
2 2 Nobuharu Matsushita   Carlin + 4,046
3 5 Sérgio Sette Câmara   DAMS + 5,470
4 14 Dorian Boccolacci   Campos Racing + 9,120
5 7 Guanyu Zhou D UNI-Virtuosi Racing + 1:02,548
6 16 Artiom Markiełow   MP Motorsport + 1 okr.
7 1 Louis Delétraz   Carlin + 1 okr.
8 19 Anthoine Hubert D BWT Arden + 1 okr.
9 21 Ralph Boschung   Trident + 1 okr.
10 3 Nikita Mazepin D ART Grand Prix + 1 okr.
11 20 Giuliano Alesi D Trident + 1 okr.
12 6 Nicholas Latifi   DAMS + 1 okr.
13 9 Mick Schumacher D PREMA Racing + 1 okr.
14 18 Tatiana Calderón D BWT Arden + 2 okr.
15 17 Mahaveer Raghunathan D MP Motorsport + 2 okr.
16 12 Juan Manuel Correa D Sauber Junior Team by Charouz + 2 okr.
18 15 Jack Aitken   Campos Racing + 2 okr.
NSK 10 Sean Gelael   PREMA Racing  
NSK 11 Callum Ilott   Sauber Junior Team by Charouz  
DSK 8 Luca Ghiotto   UNI-Virtuosi Racing  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race