Johnny Cecotto kończy karierę

Startujący od kilku sezonów w serii GP2 Wenezuelczyk, Johnny Cecotto, przyznał, że jego kariera w wyścigach samochodowych dobiegła końca, ponieważ nie udało mu się uzyskać wsparcia od rodzimego rządu.

Johnny Cecotto junior jest synem Johnny'ego Cecotto seniora - również kierowcy wyścigowego, który w latach 80-tych startował zarówno w motocyklowych mistrzostwach świata, jak i w mistrzostwach Formuły 1.

Cecotto junior ma obecnie 26 lat i w trakcie swojej kariery zaliczył 113 startów w wyścigach GP2, co czyni go najbardziej doświadczonym zawodnikiem tej z całej, 11-letniej historii serii GP2. Kilka dni temu umieścił jednak na swoim Twitterze wiadomość, mówiącą o zakończeniu wyścigowej kariery.

"Dziękuję wszystkim Wenezuelczykom, którzy mnie wspierali. Jako że nie dostałem odpowiedzi od prezydenta Nicolasa Maduro, dzisiaj kończy się moja kariera” - napisał na portalu społecznościowym Cecotto.

W trakcie swojej 7-letniej kariery w GP2 cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium i 2 razy tryumfował w kwalifikacjach. Jego najlepszą pozycją w klasyfikacji generalnej była 5. lokata, wywalczona w barwach ekipy Trident w sezonie 2014. W sezonie 2015 Cecotto pojawił się w 4. rundach mistrzostw, reprezentując barwy 3. różnych zespołów, ale nie zdobył żadnego punktu.

Źródło: Twitter.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze