Hughes z koronawirusem, Beckmann zastąpi go w dwóch najbliższych rundach

Jake Hughes dwie najbliższe rundy tegorocznego sezonu Formuły 2 spędzi z dala od kokpitu swojego bolidu. Wszystko za sprawą pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, jakiemu został poddany zawodnik ekipy Van Amersfoort Racing. Pozytywny (choć dla kierowcy negatywny) wynik testu oznacza, że Hughes odpuści zarówno Grand Prix Francji, jak i Grand Prix Węgier, odbywające się tydzień po tygodniu.

W jego miejsce do ekipy VAR wskoczy ponownie David Beckmann. Niemiec, będący w tym roku kierowcą rezerwowym zespołu Avalanche Andretti w Formule E, miał już okazję rywalizować w bolidzie VAR podczas wyścigu o Grand Prix Węgier na torze Silverstone. Zastępował wówczas Amaury Cordeela, który został zawieszony na ten wyścig. Wcześniej w tym sezonie Beckmann miał okazję poprowadzić także bolid ekipy Charouz, startując na torze Imola.

Ponieważ odstęp między Grand Prix Francji i Grand Prix Węgier wynosi zaledwie tydzień, zespół Van Amersfoort Racing podjął od razu decyzję o zastępstwie na obie rundy. Dzięki temu nie ma obaw o to, że w ostatniej chwili ich kierowca nie zostanie jednak dopuszczony do startu z powodu niepełnego wyzdrowienia i dalszej obecności Covid-19 w organizmie zawodnika.

Przed nadchodzącą rundą liderem klasyfikacji generalnej wciąż pozostaje Felipe Drugovich ze 154 punktami, tuż za nim plasuje się Logan Sargeant (115 punktów) oraz Theo Pourchaire (114 punktów). Hughes zajmuje obecnie 15. miejsce z dorobkiem 2t6 punktów, a zastępujący go Beckman jest 22. z czterema punktami zdobytymi na Imoli.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze