Markiełow wróci na pełny etat do Formuły 2

Artiom Markiełow wystąpi w pełnym sezonie Formuły 2 w przyszłym roku, kiedy to będzie kierowcą nowego zespołu HWA RACELAB.

Rosjanin w tym roku wystąpił dwa razy – po raz pierwszy zastąpił w ekipie MP Motorsport w Monako Jordana Kinga, który w tym czasie przystąpił do wyścigu Indy 500, zaś podczas swojej domowej rundy w Rosji wystartował w barwach zespołu BWT Arden. W przyszłym sezonie będzie z kolei regularnym kierowcą HWA RACELAB, który z kolei zastąpi BWT Arden, a ponadto pojawi się również na starcie kończącego sezon rundy w Abu Zabi. W ten sposób Markiełow stał się pierwszym kierowcą pewnym startów w F2 w przyszłym sezonie.

„Naprawdę nie mogę doczekać się ścigania się w HWA RACELAB w Formule 2 w przyszłym sezonie. Myślę, że szybko nabierzemy odpowiednią szybkość. HWA ma ogromne doświadczenie w sportach motorowych, z którego jestem przekonany, że skorzystam” – powiedział Markiełow.

CEO HWA AG Ulrich Fritz dodał: „Artiom jest dla nas idealnym kierowcą w pierwszym sezonie jako niezależny zespół w Formule 2. Ma duże doświadczenie na tym poziomie. Jego osiem zwycięstw w wyścigach mówią same za siebie. Jego wiedza jako kierowca pomoże ułatwić nam wejście do tej serii. Cieszę się, że udało nam się zdobyć jego usługi”.

Dla Rosjanina będzie to szósty pełny sezon spędzony w bezpośrednim przedsionku do Formuły 1. Wcześniej w latach 2014-16 startował w GP2 Series, a po przemianowaniu jej w Formułę 2 kontynuował jazdę przez kolejne dwa sezony – we wszystkich występował w barwach Russian Time, zanim zespół zdecydował się odejść z mistrzostw. Najlepszym wynikiem Markiełowa w F2 było wicemistrzostwo zdobyte w sezonie 2017.

Źródło: fiaformula2.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league