Tegoroczny mistrz Formuły 3 Robert Shwartzman awansuje do Formuły 2, gdzie w zespole Prema Racing będzie rywalizować u boku Micka Schumachera.

Shwartzman, który – podobnie jak Schumacher – należy do akademii rozwoju młodych kierowców Ferrari, zdobył w tym roku pierwszy tytuł Formuły 3 w nowej formie. W drodze po mistrzostwo Rosjanin odniósł trzy zwycięstwa, dwa razy stawał na pole position i dziesięciokrotnie znajdował się na podium, zapewniając sobie tytuł podczas domowej rundy w Soczi.

„Bardzo się cieszę z przejścia do Formuły 2, ponieważ jest to ostatni i zarazem bardzo ważny krok przed Formułą 1. Jednocześnie jestem zachwycony dalszą współpracą z Prema Racing. Będzie to dla mnie trzeci z rzędu rok spędzony z tym zespołem, więc dobrze się już znamy i panuje tu świetna atmosfera. Naszym celem jest zdobycie mistrzostwa, ponieważ w tym roku pokazaliśmy, że nawet z nowym samochodem, wieloma niewiadomymi i rywalami na najwyższym poziomie, możliwa jest walka na czele” – powiedział Shwartzman.

„Jestem pewien, że mamy wszystko, co potrzeba, aby znów tego dokonać w 2020 roku. Zrobię co w mojej mocy, aby nauczyć się opon i samochodu tak szybko, jak to możliwe, abyśmy od samego początku byli na szczycie. Chciałbym podziękować Ferrari, Akademii Kierowców Ferrari i SMP Racing za pomoc oraz wsparcie. Mam nadzieję, że to zaufanie wynagrodzę im świetnymi wynikami”.

Z kolei Schumacher, który jest europejskim mistrzem F3 z 2018 roku, w tym sezonie zadebiutował w F2 w ekipie Prema. Niemiec zaliczył dość udany sezon w tej serii, zajmując w niej obecnie 12. miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 51 punktów. Kierowca akademii Ferrari odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w F2 podczas sprinterskiego wyścigu na Węgrzech.

„Wchodzę w swój drugi rok w Formule 2 z bagażem bardzo cennych doświadczeń, zarówno w zakresie jazdy samochodem i zarządzania oponami, ale też pod względem pracy w większym zespole. Z pewnością wykorzystam tę wiedzę, gdy rozpocznę sezon, na który nie mogę się doczekać. Ponowna współpraca z Premą wydaje się czymś naturalnym, ponieważ współpracujemy ze sobą od dawna i mogę im tylko podziękować za to, że zaufali mi. Na pewno dam z siebie wszystko, aby udowodnić, że mają rację” – mówił Schumacher.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Prema Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race