Hauger po wyścigu sprinterskim: To było jak marzenie

Aktualny mistrz Formuły 3 Dennis Hauger w poprzedni weekend wygrał swój pierwszy wyścig w Formule 2.

Hauger nie zaliczył najlepszego startu sezonu. Junior Red Bulla zdobył swoje pierwsze punkty dopiero w czwartym wyścigu sezonu, zajmując szóste miejsce w wyścigu głównym w Arabii Saudyjskiej. Weekend w Monako jest dla Norwega pierwszym, w którym zdobył punkty w obu wyścigach, ale przede wszystkim pierwszym, w którym wygrał.

„Jeśli mam być szczery, to było jak marzenie” – mówił Hauger. „Jako dziecko zawsze oglądałem zarówno wyścig w Monako jak i F1. A teraz triumf tutaj, w swoim pierwszym starcie, to świetne uczucie. Początek [wyścigu] był całkiem niezły. Jake [Hughes] nie ruszył na starcie, więc od tamtego momentu starałem się kontrolować rywalizację. Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa miałem trochę problemów z utrzymaniem temperatur [opon], jednak, gdy wszystko wróciło do normy, czułem, że mamy naprawdę dobre tempo. Jestem bardzo zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy”.

Norweg dodał również, że jego start był naprawdę dobry i gdyby Hughes ruszył ze swojego pole position, byłby w stanie walczyć z nim o prowadzenie.

„Wydaję mi się, że sam start był naprawdę dobry. Dystans do pierwszego zakrętu nie jest duży i nie jest to miejsce, gdzie wyprzedza się najłatwiej, jednak czułem, że moglibyśmy jechać koło w koło. Ostatecznie jednak nie zastanawiam się nad tym co mogło się wydarzyć. Jestem zadowolony z naszego wyniku, a pierwsza wygrana w F2 smakuje naprawdę świetnie”.

„Jeśli chodzi o tempo, w treningu czułem się naprawdę dobrze. Zajęliśmy trzecie miejsce i uważaliśmy, że wszystko idzie zgodnie z planem. Trochę gorzej było w kwalifikacjach. Ciężko wejść w rytm, więc nie poszło tak dobrze jak chcieliśmy, jednak był to mój pierwszy raz w Monako i bawiłem się całkiem dobrze”.

Hauger ma też nadzieję, że to zwycięstwo da mu więcej energii na resztę sezonu i liczy na to, że będzie to dla niego punkt zwrotny tego sezonu.

Źródło: Konferencja prasowa F2 po wyścigu sprinterskim

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1