Drugovich triumfuje w wyścigu głównym F2 w Monako

Felipe Drugovich zwyciężył w wyścigu głównym na ulicznym torze w Monako, po świetnej walce z Theo Pourchaire’em. Francuz zajął drugie miejsce, a podium uzupełnił Jüri Vips. Liderem kwalifikacji generalnej pozostał Drugovich i ma 32 punkty przewagi nad drugim Pourchaire’em.

Podobnie jak wyścig sprinterski, wyścig główny również był opóźniony. Do okrążenia formującego ze swoich miejsc nie ruszyli Liam Lawson oraz Roy Nissany. Obaj kierowcy startowali z pitlane'u.

Na starcie Drugovich, podobnie jak pierwsza trójka, utrzymał swoją pozycję. Dennis Hauger popisał się świetnym startem przeskakując kilka pozycji. Drugovich dość szybko odjechał rywalom na ponad dwie sekundy, kontrolując wyścig na pierwszych okrążeniach wyścigu.

Vips zaczął zbliżać się do jadącego na trzeciej pozycji Doohana, tracąc do niego około pół sekundy. Kierowcy jechali jednak bardzo podobnym tempem i juniorowi Red Bulla ciężko było zbliżyć się jeszcze bardziej do jadącego przed nim Australijczyka.

Na zmianę ogumienia jako pierwszy z czołówki zjechał jadący na alternatywnej strategii Hauger, który zmienił swoje super miękkie opony na miękką mieszankę. W tym czasie Pourchaire wciąż gonił Drugovicha. Drugovich na 11. okrążeniu pokonał najszybsze kółko wyścigu, a kierowca ART GP był na tym okrążeniu tylko 0,001 s. wolniejszy.

Na 13. okrążeniu Doohan znacznie zwiększył tempo oddalając się od Vipsa na ponad sekundę. Przyśpieszył również Pourchaire, który zbliżył się do Drugovicha na blisko 1,5. Na 16. okrążeniu wycofał się Roy Nissany.

Trzy okrążenia później Amaury Cordeel uderzył w barierki uszkadzając swój bolid i zatrzymując się na prostej startowej. Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, a większość stawki zjechała do alei serwisowej. Problemy w boksie mieli zarówno Drugovich jak i Pourchaire, dzięki czemu Brazylijczyk zdołał utrzymać pozycję lidera. Vips dzięki sprawnej zmianie opon zyskał i znalazł się przed Doohanem.

Porządkowi szybko uporali się z uszkodzonym bolidem Van Amersfoort Racing i rywalizacja została wznowiona na 22. okrążeniu. Pourchaire straszył Drugovicha podjeżdżając bardzo blisko skrzyni biegów lidera, jednak Brazylijczyk świetnie przeprowadził restart i utrzymał swoją pozycję. Vips również pozostał na swojej pozycji po restarcie.

Rywalizacja nie potrwała jednak długo, ponieważ okrążeniu 23. ponownie wyjechał samochód bezpieczeństwa spowodowany kolizją Novalaka i Lawsona w szóstym zakręcie.

Druga neutralizacja zakończyła się na 26. okrążeniu. Restart ponownie przebiegł po myśli Drugovicha, który utrzymał swoją pozycję. W pierwszej trójce ponownie nie doszło do żadnych zmian, jednak Pourchaire trzymał się bardzo blisko lidera, jadąc nieco lepsze okrążenia od Brazylijczyka.

Po pięciu okrążeniach Drugovich poprawił swoje tempo, jednak wciąż nie mógł odjechać Francuzowi na bezpieczny dystans. Dopiero na pięć okrążeń przed zakończeniem rywalizacji Drugovich zdołał odjechać Pourchaire'owi na ponad 0,8 s. Francuz jednak nie odpuszczał i w ostatnie okrążenie kierowcy wjechali z różnicą 0,5 s. Różnica ta utrzymywała się przez całe okrążenie, jednak to ostatecznie Drugovich wyszedł zwycięsko z tej walki wygrywając wyścig główny na ulicach Monte Carlo.

Drugie miejsce zajął Pourchaire, który pomimo świetnej jazdy nie zdołał pokonać Drugovicha. Podium uzupełnił Vips, który stracił do drugiego Francuza 7,2 s. Czwarte miejsce zajął Doohan, a na piątej pozycji uplasował się Fittipaldi. Szósty ukończył Armstrong, a TOP10 uzupełnili Hauger, Jehan Daruvala, Logan Sargeant, który zyskał cztery pozycje, oraz Marino Sato. Na ostatnim okrążeniu, w zakręcie szóstym zderzyli się Calan Williams i Ayumu Iwasa, przez co obaj kierowcy nie dojechali do mety.

Kolejna runda Formuły 2 odbędzie się ponownie na torze ulicznym, tym razem w Baku w Azerbejdżanie, w dniach 10-12 czerwca.