Daruvala kierowcą Carlina w F2, dołącza do programu Red Bulla

Jehan Daruvala w nadchodzącym sezonie awansuje do Formuły 2, gdzie będzie ścigać się w zespole Carlin u boku zespołowego kolegi Yuki Tsunody. Ponadto indyjski zawodnik dołączy również do akademii młodych kierowców Red Bulla.

Daruvala w ubiegłym roku rywalizował w Formule 3, kończąc te mistrzostwa na trzecim miejscu za zespołowymi partnerami z PREMY: Robertem Szwarcmanem i Marcusem Armstrongiem, którzy również przejdą do F2.

Daruvala w swoim sezonie w F3 wywalczył dwa zwycięstwa i pięciokrotnie pojawiał się na podium. Teraz powraca on od zespołu, w którym spędził dwa sezony w europejskiej F3, gdzie pięć razy wygrał i ośmiokrotnie znajdował się na podium.

„Bardzo cieszę się, że powracam na trzeci sezon do ekipy Carlin. Wspaniale jest znów pracować z ludźmi, których już wcześniej znalem od strony inżynieryjnej podczas mojego awansu do F2. To dla mnie nowe wyzwanie, ale myślę, że dla wszystkich, w tym dla zespołów, w tym roku będzie wiele rzeczy do poznania” – powiedział Daruvala.

„Jestem bardzo dumny z tego, że wkraczam w ten sezon jako junior Red Bulla, co oczywiście będzie dodatkową presją, ale wierzę, że mam odpowiednie zaplecze, aby zapewnić wyniki, więc to zależy ode mnie. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu”.

Tegoroczny sezon Formuły 2 zostanie zainaugurowany podczas weekendu F1 w Bahrajnie w dniach 20-22 marca.

Źródło: fiaformula2.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league