Zane Maloney niespodziewanym bohaterem weekendu F2

Reprezentant Barbadosu Zane Maloney przykuł uwagę mediów i kibiców po swoim fenomenalnym występie w wyścigu głównym Formuły 2 w Bahrajnie. Sam kierowca przyznał, że był zaskoczony tym, jak dobrze potoczył się dla niego pierwszy weekend w nowej serii.

19-letni Barbadoszczyk ma za sobą wybitny debiut w F2. Zaczęło się od nieudanych kwalifikacji, które Zane ukończył na osiemnastym miejscu. Później jednak kierowca akademii Red Bulla pokazał swój gigantyczny potencjał w obu wyścigach. W sprincie przebił się na miejsce dziewiąte. Później, w wyścigu głównym, również startując z 18. pola, zdołał przebić się aż na podium, dojeżdżając na metę jako trzeci.

„Gdy kładłem się do łóżka w piątek, myślałem o tym, że byłoby wspaniale zdobyć chociaż punkt” – szczerze wyznał Maloney w konferencji po wyścigu. „To niesamowite wyjeżdżać z Bahrajnu z podium. Mogłem zachować się trochę lepiej podczas chaotycznego startu. Gdyby udało mi się skuteczniej ominąć zamieszanie, być może skończyłbym jeszcze wyżej".

Maloney zaznacza jednak, że jego tempo nie było kwestią przypadku: „Od piątku wiedzieliśmy, że jesteśmy szybcy, po prostu popełniłem głupi błąd w kwalifikacjach”. W niedzielę kierowca ekipy Rodin Carlin błysnął przede wszystkim w końcówce wyścigu. Nawet po mozolnym przebijaniu się w górę tabeli, 19-latek wciąż miał zabójcze tempo. W ciągu ostatnich trzech kółek zredukował sześć sekund straty między nim a jadącym wówczas na trzecim miejscu Kushem Mainim.

„Zespół wykonał niesamowitą robotę. Bolid był tak dobrze przygotowany, że mogłem tak naprawdę bez przerwy cisnąć bez żadnej degradacji opon. Po sobocie czułem, że możemy wykręcić niezły rezultat. Mimo tego absolutnie się nie spodziewałem, że może być aż tak dobrze".

Zane Maloney w poprzednim sezonie startował w Formule 3. Tam również jako debiutant imponował już od pierwszych rund – chociażby zdobywając pole position na torze Imola, podczas swojego drugiego weekendu w nowej serii. Barbadoszczyk wygrał 3 wyścigi główne i skończył sezon na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. W grudniu 2022 roku został członkiem akademii młodych kierowców Red Bulla.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze