Vervisch na pole position w Aragonii

Frédéric Vervisch był najszybszy w kwalifikacjach do trzeciej tegorocznej rundy Pucharu Świata Samochodów Turystycznych WTCR na torze Motorland Aragón. Kierowca Audi pokonał Theda Björka różnicą zaledwie 0,021 sekundy.

Guerrieri pokonuje Monteiro w kwalifikacjach WTCR

Esteban Guerrieri powtórzył sukces swojego zespołowego kolegi z poprzedniej rundy i wywalczył pole position do drugiego z niedzielnych wyścigów Pucharu Świata Samochodów Turystycznych WTCR na portugalskim torze Estoril. Argentyńczyk pokonał przy tym bohatera lokalnej publiczności Tiago Monteiro.

Pierwsza kobieta w WTCR

Szwedzka zawodniczka Jessica Bäckman została pierwszą kobietą w historii Pucharu Świata Samochodów Turystycznych WTCR. Wcześniej reprezentowała Szwecję na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA Motorsport Games, gdzie zajęła wysokie, szóste miejsce.

Dublet Hyundaia w drugim wyścigu WTCR

Trzeci kierowca ubiegłorocznego Pucharu Świata Samochodów Turystycznych WTCR Jean-Karl Vernay zakończył pierwszą rundę sezonu 2021 na torze Nürburgring Nordschleife jako lider klasyfikacji generalnej. Francuz przekroczył linię mety drugiego wyścigu weekendu przed swoim zespołowym kolegą Lucą Engstlerem.

Monteiro wygrywa na otwarcie sezonu WTCR

Atak na ostatnim okrążeniu dał Tiago Monteiro zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2021 Pucharu Świata Samochodów Turystycznych WTCR na torze Nürburgring Nordschleife. Portugalczyk pokonał w bezpośredniej walce Yvana Mullera, a podium uzupełnił Santiago Urrutia.

Girolami zdobywa pole position do inauguracji WTCR

Zwycięzca czterech wyścigów Pucharu Świata Samochodów Turystycznych WTCR Néstor Girolami jest na dobrej drodze, aby powiększyć tę liczbę podczas pierwszej rundy sezonu 2021 na torze Nürburgring Nordschleife. Argentyńczyk pokonał w kwalifikacjach Jean-Karla Vernaya i swojego rodaka Estebana Guerrieriego.

Hyundai wprowadza nowy model do WTCR

Zespoły Hyundaia w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych WTCR otrzymają nowy samochód na sezon 2021. Po trzech latach, utytułowany i30 N TCR ustąpi miejsca modelowi Elantra N TCR. Koreański producent potwierdził jednocześnie swój skład kierowców na tegoroczny cykl.

Comtoyou wystawi cztery nowe Audi w WTCR

Jeszcze przed przekazaniem samochodów zespołom klienckim, Audi Sport customer racing doskonali nowy model RS 3 LMS w bardzo wymagającym środowisku. Zaprezentowana przed dwoma tygodniami nowość w ofercie Audi Sport, weźmie udział w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych FIA WTCR, najbardziej prestiżowej i zaciętej serii wyścigów TCR na świecie.

Polski zespół w stawce WTCR?

Założony w 2006 roku zespół BM Racing Team ma na swoim koncie liczne sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej. Teraz polska ekipa ma ambicję startu w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych WTCR.

Björk odnosi pierwsze zwycięstwo dla Lynk & Co

Thed Bjork skorzystał na pechu swojego zespołowego kolegi Yvana Mullera, aby odnieść swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych. Szwed pokonał na ulicach Marrakeszu Frédérica Vervischa i Mikela Azconę.