Magnus wygrywa gorący wyścig na Vallelundze

Gilles Magnus odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2022 Pucharu Świata Samochodów Turystycznych FIA WTCR. W wysokich temperaturach na włoskim torze Vallelunga pokonał swojego zespołowego kolegę Gillesa Magnusa oraz lidera klasyfikacji generalnej Mikelę Azconę.

Podobnie jak w pierwszym wyścigu, samochody Lynk & Co. zjechały do boksów na koniec okrążenia formującego, w ramach protestu związanego z niebezpieczeństwem opon Goodyear. Pozostawiło to wolny pierwszy rząd na polach startowych.

Jako pierwszy wyścig rozpoczynał więc Magnus, mając obok siebie swojego zespołowego kolegę Mehdiego Bennaniego. Kierowcy Comtoyou walczyli ze sobą na pierwszych kilkuset metrach, aż do momentu, w którym Bennani zahaczył o pobocze w drugim zakręcie.

Marokańczyk powrócił na tor, lecz stracił dwie pozycje na rzecz Attili Tassiego i Nathanaëla Berthona. Za tą grupą, na początku drugiego okrążenia kierowcy Hyundaia zamienili się pozycjami – prowadzący w klasyfikacji Azcona wyprzedził Norberta Michelisza.

Odwrotna sytuacja nastąpiła w Hondzie – niżej sklasyfikowany Esteban Guerrieri wyprzedził swojego zespołowego kolegę Néstora Girolamiego, w nadziei na dogonienie Michelisza. Gdy to się nie udało, oddał jednak lokatę wiceliderowi punktacji.

Tak jak w pierwszym wyścigu, po upływie dziesięciu minut pierwsi kierowcy zaczęli mieć problemy z lewą przednią oponą. Najpierw z toru wypadł Mehdi Bennani, a niedługo później do boksów zjechali Tassi, Tiago Monteiro i Guerrieri.

Problemów uniknął Magnus, który pewnie zmierzał do mety po swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie. Berthon przez cały dystans skutecznie utrzymywał za sobą Azconę, który unikał niepotrzebnego ryzyka – podium wystarczyło bowiem, by powiększył on swoje prowadzenie w klasyfikacji.

Michelisz tracił tempo w końcówce, lecz miał wystarczającą przewagę, aby utrzymać się przed Girolamim. Robert Huff był szósty, przed Tomem Coronelem. Czołową dziesiątkę uzupełnili kierowcy, którzy zmienili opony w trakcie wyścigu – Tassi, Bennani i Guerrieri.

Kolejna runda Pucharu Świata Samochodów Turystycznych FIA WTCR zaplanowana jest w pierwszy weekend sierpnia na torze Anneau du Rhin w Alzacji.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze