Tytuł DTM oddala się od Müllera i Frijnsa

Jeszcze dwa tygodnie temu zawodnicy zespołu Abt Sportsline – Nico Müller i Robin Frijns – mieli pod kontrolą sytuację w sezonie 2020 Deutsche Tourenwagen Masters. Wyścigi na torze Zolder okazały się jednak katastrofą dla tej dwójki, tymczasem René Rast wygrał wszystkie cztery rundy i z łatwością odrobił prawie 50-punktową stratę, by objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

René «quattro» Rast wygrywa wszystkie cztery wyścigi DTM w Zolder

Neuburg nad Dunajem, 19 października 2020 r. Po swym trzecim z rzędu zwycięstwie w sobotę i czwartym w niedzielę, obrońca tytułu mistrzowskiego René Rast reprezentujący Audi Sport Team Rosberg, na finał sezonu DTM na torze Hockenheim 7 i 8 listopada, pojedzie jako lider klasyfikacji kierowców.

Kubica: To podium należało się całemu zespołowi

Robert Kubica, który w drugim wyścigu w Zolder wywalczył swoje pierwsze podium w DTM, powiedział, że zdaje sobie sprawę, że przy normalnych warunkach nie byłby w stanie walczyć o miejsce w czołówce, jednak wykorzystanie błędów rywali pozwoliło mu po raz pierwszy w sezonie wywalczyć miejsce w najlepszej trójce.

Kubica na podium DTM, Rast niepokonany w Zolder

Dwukrotny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters Rene Rast wygrał wszystkie cztery wyścigi na torze Zolder i powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej nad drugim na mecie Nico Müllerem. Swoje pierwsze podium w debiutanckim sezonie wywalczył Robert Kubica.

Habsburg zdobywa swoje pierwsze pole position w DTM, Kubica dziesiąty

Ferdinand Habsburg pokonał René Rasta w rywalizacji o pole position do ostatniego wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters na belgijskim torze Zolder. To pierwszy kwalifikacyjny triumf Austriaka, który dzień wcześniej wywalczył swoje pierwsze podium. Pierwszą trójkę uzupełnił Robin Frijns.

Rast wygrywa i obejmuje prowadzenie w DTM

Ubiegłoroczny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast odniósł swoje trzecie zwycięstwo na belgijskim torze Zolder i wysunął się tym samym na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Trzecie z rzędu pole position Rasta w DTM

Ubiegłoroczny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast ma okazję objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej, po tym jak wywalczył pole position do czwartego od końca wyścigu sezonu na torze Zolder. To trzecie z kolei pole position Niemca, który pojechał szybciej od Ferdinanda Habsburga i Robina Frijnsa.

Rast: Teraz liczą się detale

Mistrz serii DTM René Rast, podsumowuje wyczerpujący maraton wyścigowy sezonu 2020 i swoje podwójne zwycięstwo w ostatni weekend w pierwszych dwóch z czterech wyścigów w Belgii. Ten 33-letni kierowca reprezentujący Audi Sport Team Rosberg mówi też, co może być decydujące w walce o tytuł mistrza klasyfikacji kierowców DTM 2020.

Benoît Tréluyer zastąpi Duvala w Zolder

Długodystansowy Mistrz Świata z sezonu 2012 Benoît Tréluyer wystartuje podczas nadchodzącej rundy Deutsche Tourenwagen Masters na torze Zolder. Francuz zastąpi swojego rodaka Loïca Duvala, który będzie w tym czasie startować w wyścigu Petit Le Mans.

Audi znów zapewnia sobie wszystkie trzy tytuły DTM

Potrójne mistrzostwo przypieczętowane: w belgijskim Zolder, Audi jeszcze przed zakończeniem sezonu DTM zapewniło sobie tytuł mistrza w klasyfikacji producentów, w klasyfikacji drużynowej oraz w klasyfikacji kierowców.