Audi RS 3 LMS po raz trzeci najlepszym modelem kategorii TCR

Podstawowy model ze stajni Audi Sport customer racing może pochwalić się imponującym rekordem sezonu. Ten kompaktowy samochód wyścigowy w tym roku wystartował 1080 razy w 302 zawodach na całym świecie, odniósł 89 zwycięstw i 236 razy zapewnił swym kierowcom miejsce na podium. Co więcej, w ocenie porównawczej wszystkich samochodów wyścigowych stworzonej przez organizację WSC - twórcę i licencjodawcę kategorii TCR, Audi RS 3 LMS po raz kolejny znalazło się na pierwszym miejscu rankingu.

„Po raz trzeci na przestrzeni pięciu lat ocena WSC dowodzi, że Audi RS 3 LMS jest najbardziej udanym samochodem klasy turystycznej na świecie” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Nasz program tradycyjnie koncentruje się na zaangażowaniu w sport kliencki w różnych zawodach zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym. Stąd nasze podziękowania kierujemy do zespołów jeżdżących naszymi modelami na pięciu kontynentach. Klienci wybierali Audi pomimo atrakcyjnych propozycji konkurencji, a w zamian RS 3 LMS zapewniało im spektakularne sukcesy”.

Różnorodność marek klasy turystycznej na całym świecie wciąż się zwiększa. Obecnie w kategorii TCR certyfikowane są samochody turystyczne szesnastu producentów. W ocenie WSC brane są pod uwagę globalne sukcesy uczestniczących w tej serii marek. Tytuł Modelu Roku TCR jest więc reprezentatywnym przekrojem całego świata wyścigów tej kategorii.

W zakończonym właśnie sezonie, Audi RS 3 LMS zdobyło pięć tytułów mistrzowskich w klasyfikacji kierowców prywatnych oraz osiemnaście zwycięstw w innych kategoriach mistrzowskich na całym świecie. Dwa znakomite wyniki indywidualne są ukoronowaniem dorobku: Filipe Souza wygrał słynny Macau Guia Race, a Tom Coronel zdobył złoty medal na FIA Motorsport Games – obaj za kierownicą RS 3 LMS generacji II.

Audi Sport customer racing zbudowało w tym roku 80 sztuk tego zaprezentowanego po raz pierwszy w roku 2021 samochodu turystycznego. W latach 2016 – 2021 wyprodukowano 180 sztuk sprawdzonej i wciąż popularnej pierwszej generacji RS 3 LMS. To właśnie ona w latach 2018 i 2021 zdobywała tytuł „TCR Model of the Year”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze