Guintoli zastąpi Mira na Silverstone

Zespół Suzuki potwierdził, że Joan Mir nie pojawi się na starcie Grand Prix Wielkiej Brytanii z powodu dalszego braku zdolności do jazdy po wypadku, do którego doszło podczas testów w Brnie. Tym razem jednak ekipa na miejsce Hiszpana wystawi swojego zawodnika testowego Sylvaina Guintoliego.

Mir doznał stłuczenia płuc po groźnym wypadku, do którego doszło podczas testów MotoGP na czeskim torze w Brnie. Początkowo była nadzieja, że po opuszczeniu zmagań w Austrii powróci on na Silverstone, jednak lekarze zalecili mu dalszą przerwę, ponieważ jego płuca nie są jeszcze w 100% wyleczone.

„Po przeprowadzonych testach wykryliśmy pozostałości w płucach i ze względów bezpieczeństwa uważamy, że najlepszą decyzją będzie wstrzymanie się od powrotu, aby mógł najpierw powrócić do pełni zdrowia. Teraz musi odzyskać pojemność płuc oraz wzmocnić swój ogólny stan po kilku tygodniach braku aktywności. Aby tego dokonać, może zacząć chodzić, biegać, wykonywać ćwiczenia w górach i w ograniczonym stopniu jeździć na motocyklu z umiarem” – powiedział dr Angel Charte.

Mir dodał, że wolał nie ryzykować ze zbyt wczesnym powrotem, a dodatkowy czas zamierza wykorzystać na powrót do pełni zdrowia. Hiszpan podziękował również swoim kibicom za wsparcie.

„Ostatecznie nie pojawię się na Silverstone na następny wyścig, czego żałuję, ale moim priorytetem jest zdrowie. Po wypadku spędziłem kilka tygodni na odpoczynku – najpierw w szpitalu, a potem w domu. Zacząłem chodzić, ale po testach wygląda na to, że nie jestem jeszcze w pełni zdrowy, więc lekarze zalecili, że lepiej jest kontynuować rehabilitację” – mówił Mir.

„Zacznę trochę trenować, aby pojawić się na następnym wyścigu i lepszej formie fizycznej oraz nie musieć podejmować zbyt dużego ryzyka. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy są obok mnie i mną się opiekują, mojemu zespołowi Suzuki za ich troskę oraz tysiącom fanów, którzy wspierali mnie przez te wszystkie dni i którzy okazali mi ogromną troskę. Do zobaczenia wkrótce!”.

W przeciwieństwie do Grand Prix Austrii, gdzie Alex Rins był jedynym reprezentantem Suzuki, w Wielkiej Brytanii obok niego pojawi się stały tester ekipy Sylvain Guintoli, który zakończył właśnie testy producentów MotoGP na nowo powstałym torze KymiRing w Finlandii.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league