Lorenzo potwierdza powrót do rywalizacji

Jorge Lorenzo potwierdził, że powróci do MotoGP na Grand Prix Wielkiej Brytanii po ośmiotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją.

Hiszpan, który w tym sezonie jest zespołowym kolegą Marca Márqueza w Repsol Hondzie, wywrócił się w wolnym treningu przed holenderskim Tourist Trophy na torze Assen, w wyniku czego doszło do złamania kręgów T6 oraz T8, co w efekcie wyeliminowało motocyklistę z udziału w rywalizacji w kilku wyścigach. W tym czasie jego zastępcą był zawodnik testowy ekipy Stefan Bradl.

Lorenzo doszedł jednak do pełni zdrowia i potwierdził, że wystartuje w nadchodzącym weekendzie MotoGP na torze Silverstone, na którym odbędzie się wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Ten obiekt sprzyjał w przeszłości Hiszpanowi, który wygrał tu w 2010, 2012 i 2013 roku, a dodatkowo rok temu zdobył tu pole position na Ducati. Sam wyścig nie doszedł jednak do skutku z powodu opadów deszczu i problemów z odprowadzeniem wody.

„Dobrze jest wrócić do zespołu Repsol Honda – minęło dużo czasu od Assen. Chciałbym wrócić wcześniej, ale charakter obrażeń sprawił, że nie mogłem się spieszyć. Będąc z dala od toru pracowałem ciężko nad tym, aby być gotowym na Silverstone, jednak wiem, że powrót do pełni formy zajmie nieco czasu. Jestem zadowolony i gotowy do powrotu do zespołu, dzięki czemu będziemy mogli poprawiać się i zdobywać wyniki, na które zasługujemy” – powiedział Lorenzo.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league