Tor KymiRing gotowy do testów MotoGP

Zespoły testowe wszystkich sześciu producentów MotoGP udały się na fiński tor KymiRing, gdzie w poniedziałek i we wtorek odbędą się pierwsze testy obiektu przed debiutem w kalendarzu motocyklowych mistrzostw.

Podczas dni testowych zawodnicy będą mogli jeździć po torze od 10:00 do 17:00 czasu lokalnego (GMT+3). Po zakończeniu tego segmentu, kolejna godzina zostanie przeznaczona na wypróbowanie toru przez fińskich motocyklistów.

Dla Hondy testować będzie mistrz Moto2 z sezonu 2010 Stefan Bradl, który w ostatnich wyścigach zastępował kontuzjowanego Jorge Lorenzo. Na Ducati jeździć będzie stały tester Michele Pirro, zaś reprezentantem Suzuki będzie były mistrz WorldSBK Sylvain Guintoli. Na Yamasze znajdzie się z kolei Jonas Folger, który musiał przerwać rywalizację w sezonie 2017 z powodu choroby. Ostatnio powrócił on jednak do Moto2, jednak na razie nie udało mu się zdobyć punktów.

Z ekipą KTM jeździć będzie Fin Mika Kallio, który będzie miał okazję do wypróbowania swojego nowego domowego obiektu. Na Aprilii znajdzie się z kolei Bradley Smith, który obecnie startuje w elektycznej serii MotoE, a na Silverstone pojedzie w klasie Moto2.

Przyszłoroczny wyścig MotoGP o Grand Prix Finlandii będzie pierwszym w tym kraju od 1982 roku. Wówczas rywalizacja odbywała się na Imatra Circuit.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league