Jake Dennis dla ŚwiatWyścigów.pl: Mam nadzieję, że zdobędziemy dublet

Zdobycie tytułu mistrza świata Formuły E było największym osiągnięciem w karierze Jake’a Dennisa oraz jednym z najważniejszych sukcesów Andretti Global, zwłaszcza w momencie, gdy stara się o jak najlepszą reputację na międzynarodowej arenie. Brytyjczyk na tym jednak nie poprzestaje i ma nadzieje na kolejne sukcesy, jak powiedział w rozmowie z Tomaszem Kubiakiem.

Ostatnim razem, kiedy cię widziałem, nadal jeździłeś dla BMW. Jak z twojej perspektywy wyglądała zmiana z zespołu fabrycznego na kliencki?
Całkiem dobrze. Zajęło nam tylko kilka lat, aby po odejściu BMW zostać mistrzem świata. Z mojej strony, myślę, że to była całkiem dobra zmiana. Ogólnie rzecz biorąc, byłem bardzo zadowolony z tego, jak wszystko poszło. Nawet teraz zespół nadal się rozwija. Nie ma problemów z mojej strony.

Wiele się zmieniło od drugiej generacji: silniki, opony, samochody. Czy było ci trudno się przystosować? Czy myślisz, że może niektórzy kierowcy nie zrozumieli tego samochodu?
Było trochę trudno się przystosować. Jedni przystosowują się szybciej niż inni. My oczywiście byliśmy jednymi z najszybszych pod tym względem. Jako zespół, zrobiliśmy naprawdę dobrą robotę, dostosowując mnie i samochód do nowych warunków. Może niektórzy mieli problemy, ale z naszej strony, wszystko poszło płynnie.

Masz nowego zespołowego kolegę na ten rok. Jesteście jednym z nielicznych zespołów w stawce, które regularnie mają oba samochody w pierwszej dziesiątce. Czy to była duża pomoc w tym roku w porównaniu do tego, co udało się osiągnąć André?
Oczywiście, mając Normana w zespole, na pewno wnosi on nowe światło. Dobrze sobie radzi. Miał dwa finisze w pierwszej dziesiątce i zdobywa dobre punkty. Oczywiście pomógł mi też zdobyć podium w Tokio. Z mojej strony, dobrze sobie radzi i będzie kontynuował to w przyszłych wyścigach.

Czy czujesz mniejszą presję w tym roku, jeżdżąc z numerem jeden?
Szczerze mówiąc, tak. Oczywiście, po tym, co osiągnęliśmy w zeszłym roku, trochę zmniejsza to presję na ten rok. Wygraliśmy raz, więc jestem pewien, że możemy spróbować wygrać ponownie. Mamy nadzieję, że będziemy dobrze się spisywać i zdobędziemy dublet.

Jak się czujesz z tym, że marka Andretti staje się coraz ważniejsza każdego roku na światowej scenie?
Andretti Global oczywiście rozwija się coraz bardziej każdego roku. Mają duże ambicje w kwestii projektu Formuły 1 i tego, co próbują osiągnąć. Z mojej strony, w pełni popieram wszystko, co robią. Jestem podekscytowany, że mogę być częścią tego zespołu od tylu lat. Są dla mnie jak rodzina i nie mogę się doczekać, co przyniesie nam przyszłość.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze