Malukas zwolniony z kontraktu przez McLarena

McLaren rozwiązał kontrakt z Davidem Malukasem, po tym jak Amerykanin ominął czwarty wyścig sezonu z powodu kontuzji. Jego zastępca zostanie potwierdzony wkrótce.

Malukas dołączył do McLarena we wrześniu ubiegłego roku i przejął Chevroleta #6 od Felixa Rosenqvista, które pierwotnie było przygotowywane dla Álexa Palou, który to jednak zdecydował się kontynuować karierę w zespole Chipa Ganassiego.

Amerykanin doznał kontuzji lewego nadgarstka po wypadku na rowerze górskim w drugi weekend lutego. Pierwsza prognoza zakładała, że Malukas wróci do pełnej sprawności pomiędzy wyścigami w Thermal i Long Beach. Tak się jednak nie stało i Amerykanin litewskiego pochodzenia omijał kolejne wyścigi, w których zastępowali go Callum Ilott i Théo Pourchaire.

W związku z tym, że nie ma pewności, iż Malukas będzie gotowy na następny wyścig, McLaren zdecydował się aktywować klauzulę zapisaną w kontrakcie, która zakładała, że po czterech opuszczonych rundach, zespół będzie mógł zakończyć współpracę.

„Ostatnie trzy miesiące były pełne wyzwań” – odniósł się do sprawy w komunikacie prasowym Malukas. „Poczułem się zaszczycony, że miałem okazję jeździć dla Arrow McLaren i żałuję, że nigdy się to nie zmaterializowało. Bardzo chciałbym nadal reprezentować zespół i jego partnerów. Byli dobrzy i doceniam wszystko, co dla mnie zrobili”.

„Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby przyspieszyć proces rehabilitacji – leczenie, fizjoterapia, trening siłowy – ale moja rekonwalescencja trwała dłużej niż się spodziewałem. Każdy uraz jest inny i każdy organizm leczy się w innym tempie. Skupię całą swoją uwagę na powrocie na 100 procent, a następnie udowodnię, że jestem gotowy i zdolny do rywalizacji o zwycięstwo”.

McLaren finalizuje skład kierowców na pozostałą część sezonu i ogłosi go w najbliższym czasie. Jeden z faworytów do objęcia tego fotela – Callum Ilott – byłby niedostępny podczas wyścigu na pętli drogowej Indianapolis i weekendów na torach Iowa Speedway, Milwaukee Mile i Nashville Superspeedway ze względu na nakładający się kalendarz z serią WEC, w której rywalizuje wraz z zespołem Jota. Théo Pourchaire przez kolizję z Super Formulą opuściłby weekendy w Toronto i Portland. W przypadku Francuza zgodę musiałby wyrazić również Sauber, dla którego Pourchaire jest kierowcą rezerwowym.

Z niecierpliwością czekamy na wybór następcy Malukasa, o czym dowiemy się przed następnym wyścigiem IndyCar na nitce drogowej Indianapolis w sobotę 11 maja.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze