Nojman wygrywa kwalifikacje E1GOKART Super S Cup minimalną różnicą

Adam Nojman wystartuje z pole position do pierwszego wyścigu sezonu 2024 E1GOKART Super S Cup. Czwarty zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw pokonał Damiana Stachowiaka o mniej niż jedną setną sekundy.

Startujący w swoim drugim pełnym sezonie Nojman będzie walczyć podczas inauguracji sezonu o swoje pierwsze zwycięstwo w E1GOKART Super S Cup. Zapewnił sobie ku temu najlepszą pozycję startową, wygrywając piątkowe kwalifikacje na Torze Poznań.

Nojman wykręcił swój najlepszy czas 1:48,991 już na pierwszym okrążeniu pomiarowym po wyjeździe z boksów i pozostał na czele już do samego końca 20-minutowej sesji.

Jego główny rywal Damian Stachowiak przyjął odmienną strategię – rozpoczął sesję powoli, a dopiero na swoim drugim wyjeździe na tor wykręcił swój najlepszy czas. Drugi wicemistrz sezonu 2023 pojechał niemal tak samo szybko, lecz do rezultatu pole position zabrakło mu 0,008 sekundy.

Trzeci czas wykręcił Paweł Namysłowski, pokonując Konrada Milera o 0,010 sekundy. Pierwszą piątkę uzupełnił Tomasz Urbański.

Pierwszy wyścig sezonu 2024 E1GOKART Super S Cup odbędzie się w sobotę o godzinie 9:15.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze