Hartley zadebiutuje w Formule E

Długodystansowy Mistrz Świata oraz zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans Brendon Hartley będzie reprezentować zespół Dragon Racing w sezonie 2019/2020 Mistrzostw Formuły E. Były kierowca F1 połączy występy w elektrycznej serii z kampanią LMP1 dla Toyoty.

„Cieszę się z pojęcia nowego wyzwania” – powiedział Nowozelandczyk, wciąż posiadający status fabrycznego kierowcy Porsche. „Formuła E jest zupełnie inna od serii wyścigowych, w których uczestniczyłem, ale liczę, że moje doświadczenie związane z zarządzaniem energią pomoże mi w debiutanckim sezonie”.

„Zawsze byłem fanem torów ulicznych, a Formuła E ma jedne z najbardziej szalonych, jakie widziałem. To, w połączeniu z jednymi z najlepszych kierowców oraz producentów na świecie, czyni serię bardzo ekscytującą. Zacząłem już pracę z większością ekipy i mam przeczucie, że możemy święcić sukcesy w nadchodzącym sezonie”.

Hartley uczestniczył w testach układu napędowego Porsche, lecz teraz będzie ścigać się z układem napędowym Penske Autosport, stając się jednocześnie odpowiedzialnym za jego rozwój. Drugi kierowca Dragon Racing ma zostać przedstawiony we wrześniu – jednym z głównych kandydatów jest Jordan King, który testował z zespołem w Hiszpanii.

Źródło: dragonracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league