Da Costa rozstaje się z BMW

António Félix da Costa rozstał się z BMW i najprawdopodobniej przejdzie do zespołu Techeetah na sezon 2019/2020 Mistrzostw Formuły E, jako partner Jeana-Érica Vergne’a.

Portugalczyk spędził trzy ostatnie sezony w zespole Andretti Autosport, który zyskał wsparcie ze strony BMW przed piątym sezonem. Współpraca z niemieckim producentem rozpoczęła się znakomicie dla da Costy, który wywalczył pole position i odniósł zwycięstwo w Arabii Saudyjskiej, lecz od tamtej pory tylko trzykrotnie stanął na podium i zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Da Costa uczestniczył także w programie Długodystansowych Mistrzostw Świata, który BMW zdecydowało się zakończyć wraz z minionym sezonem 2018/2019. Sugeruje się, że był to jeden z wątków negocjacji na temat zwolnienia Portugalczyka z kontraktu.

Umowa z mistrzowskim zespołem Techeetah ma być ogłoszona wkrótce. Da Costa dołączy tym samym do dwukrotnego mistrza serii Jeana-Érica Vergne’a i zajmie miejsce zwolnione przez André Lotterera, który będzie ścigać się w barwach fabrycznej ekipy Porsche.

Nie wiadomo jeszcze, kto miałby zająć miejsce da Costy w ekipie BMW. Podczas ostatnich testów w Hiszpanii samochód niemieckiego producenta sprawdzał Maximilian Günther.

Źródło: e-racing365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league