De Vries przetestuje kolejny raz Mercedesa EQ

Jak informuje portal e-racing365, Nyck de Vries jest jednym z kandydatów do objęcia posady kierowcy testowego w zespole Mercedesa, który w zadebiutuje w nadchodzącym sezonie Formuły E.

Holender, który obecnie jest liderem klasyfikacji generalnej Formuły 2, ma wziąć udział we wstępnym teście razem z niemiecką ekipą. Jak zdradził szef ekipy, Ian James, Holender już wcześniej testował z ekipą.

„To prawda, że Nyck już dla nas testował i możliwe, że dostanie kolejna szansę – jak inni kierowcy” – przyznał James. „Ponieważ nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, wciąż analizujemy różne opcje co do naszego składu na szósty Formuły E”.

W tym roku młody kierowca bardzo często jest wykorzystywany przez zespół F1 Mercedesa, gdzie dzieli swoje obowiązki z Estebanem Oconem. Holender miał okazje już jeździć samochodem Formuły E w 2018, gdzie poprowadził samochód ekipy Audi podczas rundy w Marrakeszu. Wcześniej był również zaangażowany w pierwszą część testów samochodu Gen 1 dla Spark Racing Technology, a we wrześniu ubiegłego roku odbył również krótki test dla ekipy NIO.

De Vries będzie piątym kierowcą, który będzie testować samochód niemieckiego producenta. Wcześniej był to Stoffel Vandoorne, Gary Paffett, Esteban Gutierrez oraz Edoardo Mortara. W przypadku tego ostatniego sprawa jest już jasna. Susie Wollf przyznała, że skład jej ekipy pozostaje bez zmian.

Jednak portal e-racing365 mniema, że mimo wszystko de Vries nie zostanie kierowcą etatowym, a obejmie posadę kierowcy testowego, rozwojowego oraz kierowcy rezerwowego w zespole. Nieoficjalnie jedno z miejsc zajmie Stoffel Vandoorne.

Źródło: e-racing365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league