Habsburg: Zmieniamy wszystko, co nie działało

Choć od października z obozu Astona Martina nie docierają żadne oficjalne informacje, Ferdinand Habsburg zapewnia, że marka pojawi się na starcie sezonu 2020 Deutsche Tourenwagen Masters w lepszej formie niż poprzednio.

Debiut programu prowadzonego przez R-Motorsport przyniósł kilka sukcesów, lecz przez większość czasu stanowił serię problemów i pomyłek, z których za dużą część odpowiedzialny był partner ekipy – niemiecki warsztat HWA. Po rozwiązaniu współpracy zespół gorączkowo poszukiwał nowego partnera, który zapewniłby nie tylko wsparcie techniczne, ale przede wszystkim silnik. Choć początkowo mówiono o nowej jednostce Hondy, budowanej na potrzeby Super GT, sugeruje się, że porozumienie w tej sprawie osiągnięto z BMW.

„Jeżeli pytacie o to, czy będziemy na starcie, jestem o tym w 100% przekonany” – powiedział Habsburg, który ścigał się dla Astona Martina w sezonie 2019. „Nie martwię się tym, bo jestem w centrum wydarzeń. Nie mogę doczekać się kolejnego sezonu i jestem bardzo zmotywowany”. „Jestem podekscytowany, bo czekają nas duże zmiany. Zmieniamy wszystko, co nie działało dobrze w 2019 roku, zatem może być tylko lepiej”.

Przedsezonowe testy DTM odbędą się za dwa miesiące – w dniach 16-18 marca na włoskim torze Monza.

Źródło: motorsport-total.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league