Aston Martin wycofuje się z DTM

Prowadzący program Astona Martina w Deutsche Tourenwagen Masters szwajcarski zespół R-Motorsport ogłosił, że nie pojawi się na starcie w sezonie 2020.

„Przeanalizowaliśmy nasz program i uznaliśmy, że chcemy wyznaczyć sobie nowe priorytety, w związku z czym dalsze zaangażowanie w DTM nie będzie dla nas odpowiednie” – powiedział szef R-Motorsport Dr Florian Kamelger. „Zadecydowaliśmy o naszym programie na sezon 2020 i ogłosimy go w późniejszym terminie. Chciałbym w tym miejscu podziękować Gerhardowi Bergerowi oraz ITR, a także Dieterowi Gassowi i Jensowi Marquardtowi za wsparcie w naszym debiutanckim sezonie. Zwłaszcza BMW było dla nas niezwykle pomocnym partnerem”.

R-Motorsport wystawiało w sezonie 2019 cztery samochody, zbudowane we współpracy z warsztatem HWA. Ta współpraca została jednak zerwana po zakończeniu sezonu, w związku z czym R-Motorsport potrzebowało m.in. pozyskać nowy silnik. Jeszcze kilkanaście dni temu sugerowano, że osiągnięto porozumienie w tej sprawie z BMW, lecz teraz nie dojdzie ono do skutku.

Źródło: r-motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league