GP Kataru odwołane z powodu koronawirusa

Włodarze MotoGP ogłosili odwołanie otwierającego sezon MotoGP wyścigu w Katarze z powodu ciągłego rozwoju koronawirusa na świecie.

Stałe rozprzestrzenianie się koronawirusa sprawiła, że kraje wprowadzają różne ograniczenia transportu publicznego i zgromadzeń. W Katarze wdrożono restrykcje odnoszące się do podróży – dotyczą one pasażerów między innymi z Włoch, gdzie znajduje się największe ognisko koronawirusa w Europie. Według katarskiego rozporządzenia, wszyscy, którzy zameldują się na lotnisku w Doha po locie z Włoch, lub też byli we Włoszech przez ostatnie 2 tygodnie, zostaną poddani co najmniej 14-dniowej kwarantannie.

Ze względu na to, że Włochy stanowią jedną z kluczowych środowisk MotoGP, podjęto decyzję o odwołaniu przyszłotygodniowego wyścigu w Katarze dla królewskiej klasy. Dodano, że wyścigi Moto2 i Moto3 odbędą się zgodnie z planem, a to dlatego, że ekipy mniejszych klas odbywały właśnie testy na torze Losail i nie zdążyły wrócić do Europy, podczas gdy zespoły klasy królewskiej powróciły do swoich fabryk.

Niewykluczone, że kolejne rundy mistrzostw zostaną dotknięte koronawirusem. Na ewentualne decyzje Dorny Sports będziemy musieli jednak poczekać.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league