GP Tajlandii zostanie przełożone

Tegoroczny sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP rozpocznie się na początku kwietnia w amerykańskim Austin – tak przynajmniej twierdzi wicepremier Tajlandii Anutin Charnvirakul.

Zaledwie wczoraj Międzynarodowa Federacja Motocyklowa poinformowała o odwołaniu inauguracyjnej rundy w Katarze, a teraz Charnvirakul zapowiedział, że zaplanowana na 22 marca runda w Buriram nie odbędzie się w planowanym terminie.

„Nie mówię, że wyścig jest odwołany, a jedynie przełożony do czasu, gdy możliwa będzie jego organizacja” – powiedział. „Powodem jest koronawirus. Musimy przełożyć wyścig aż do odwołania”.

Charnvirakul, będący także ministrem zdrowia Tajlandii, jeszcze w piątek opowiadał się za organizacją wyścigu zgodnie z planem: „Sytuacja zmienia się z dnia na dzień i przypomina pandemię. Musimy dostosować się do sytuacji oraz działać w najlepszym interesie naszego narodu oraz uczestników”.

Jeżeli w kalendarzu nie zajdą dalsze zmiany, tegoroczne mistrzostwa rozpoczną się dopiero od trzeciej rundy, zaplanowanej w Austin, po czym cykl uda się do Argentyny, a następnie do Europy.

Źródło: afp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league