Viñales najszybszy podczas testów w Jerez

Maverick Viñales uzyskał najlepszy czas okrążenia testowego dnia na torze w Jerez, będąc szybszym od Marca Márqueza o zaledwie 0,002s.

Oprócz ekipy Aspar Ducati, zespoły MotoGP zostały w Hiszpanii na pojedynczy dzień testów po pierwszej europejskiej rundzie sezonu. Viñales, który we wczorajszym wyścigu po problemach z przyczepnością zajął szóste miejsce, wykręcił późnym rankiem 1:38,635. Czas ten był o 1,6 sekundy szybszy w porównaniu z najlepszym okrążeniem wyścigu i dodatkowo nie został on już poprawiony przez resztę dnia.

Drugi wynik uzyskał aktualny mistrz świata MotoGP Marc Márquez, który był wolniejszy od swojego rodaka o zaledwie 0,002s. Czołową trójkę dnia testowego zamknął zespołowy partner Márqueza oraz zwycięzca Grad Prix Hiszpanii – Dani Pedrosa, który w ostatniej godzinie jazd podkręcił tempo, zmniejszając stratę do Viñalesa do 0,081s.

Czwarta pozycja przypadła Aleixowi Espargaró, będąc wolniejszym od byłego kolegi zespołowego z Suzuki o 0.364s, jednak znalazł się przed dwoma fabrycznymi zawodnikami Ducati: Andreą Dovizioso oraz Jorge Lorenzo. Cal Crutchlow był siódmy, zaś najlepszą dziesiątkę uzupełnili Héctor Barberá, Johann Zarco oraz Scott Redding.

Najlepszym z reprezentantów ekipy KTM był Pol Espargaró, wykręcając 16. czas dnia, oczko wyżej niż jego zespołowy partner Bradley Smith. Valentino Rossi na najszybszym okrążeniu był o 1,828s wolniejszy od Viñalesa, co w efekcie uplasowało go na 21. pozycji.

W zastępstwie wciąż kontuzjowanego Alexa Rinsa jeździli dzisiaj Takuya Tsuda, zaś po południu obowiązki przejął Sylvain Guintoli, który wystartuje w najbliższym wyścigu na torze Le Mans. Francuz po południu przejechał 37 okrążeń, zaś jutro będzie miał okazję do zwiększenia swojego przebiegu dzięki prywatnym testom Suzuki.