Rowland zdobywa domowe pole position dla Nissana

Oliver Rowland wystartuje z pole position do inauguracyjnego E-Prix Tokio. Kierowca fabrycznego zespołu Nissana pokonał w kwalifikacjach Maximiliana Günthera różnicą zaledwie 0,021 sekundy.

To drugie pole position w ciągu trzech wyścigów dla Brytyjczyka, który pozostaje niepokonany w fazie pucharowej kwalifikacji w tym sezonie. Reprezentant japońskiego producenta był najszybszy w swojej grupie, a na drodze do finału wyeliminował Mitcha Evansa i Edoardo Mortarę.

Finałowy pojedynek stoczył z Maximilianem Güntherem w Maserati, który pokonał we wcześniejszych etapach Sérgio Sette Câmarę i Pascala Wehrleina. Rowland świetnie rozpoczął okrążenie i był początkowo dwie dziesiąte sekundy z przodu, lecz Günther zaczął nadrabiać dystans i ostatecznie pierwszą dwójkę dzieliło na mecie tylko 0,021 sekundy.

Dzięki lepszemu wynikowi w półfinałach, z trzeciej pozycji wystartuje Mortara, przed Câmarą. Najszybszym spośród pokonanych ćwierćfinalistów był aktualny mistrz świata Jake Dennis, który przystąpi do wyścigu z piątej pozycji, przed Mitchem Evansem i Pascalem Wehrleinem. Czołową ósemkę, która wyszła poza fazę grupową, uzupełnił Nico Müller.

Do fazy pucharowej kwalifikacji nie awansowali António Félix da Costa i Robin Frijns, którym zabrakło odpowiednio 0,019 i 0,030 sekundy. Dopiero z 19. pola wystartuje Nick Cassidy. Lider klasyfikacji generalnej był początkowo trzeci w swojej grupie, lecz jego najszybsze okrążenie zostało wykreślone, co promowało jego zespołowego kolegę Evansa. Jeszcze gorsze kwalifikacje zaliczył zwycięzca poprzedniego wyścigu Sam Bird, który przestrzelił hamowanie do 16. zakrętu i wypadł na pobocze, przez co wystartuje z ostatniej pozycji.

E-Prix Tokio wystartuje o godzinie 7:03 polskiego czasu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze