General Motors wchodzi do Formuły 1 jako producent silników

Największy amerykański koncern motoryzacyjny General Motors oficjalnie zarejestrował się na liście producentów silników Formuły 1 od 2028 roku. Jednostki marki Cadillac będą napędzać samochody Andretti Global.

„Jesteśmy zachwyceni, że nasze nowe zgłoszenie Andretti Cadillac będzie napędzane układem napędowym GM” – powiedział prezes koncernu Mark Reuss. „Z naszą ogromną wiedzą inżynieryjną i wyścigową, jesteśmy pewni, że stworzymy udany układ napędowy do mistrzostw, a Andretti Cadillac będzie prawdziwym zespołem fabrycznym. Będziemy rywalizować z najlepszymi na najwyższym poziomie, z pasją i uczciwością, dzięki której sport zyska w oczach fanów na całym świecie”.

General Motors jest partnerem nowego zespołu Formuły 1 Andretti Global, który zamierza wejść do mistrzostw świata od 2025 roku. Amerykańska ekipa została pozytywnie oceniona jako kandydat przez FIA, lecz jej dołączenie do stawki wciąż jest zależne od podpisania umowy komercyjnej z Formułą 1, która jest niechętna wobec dołączenia jedenastego zespołu.

Marka Cadillac jest obecna w czołowej klasie prototypów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC oraz IMSA. Koncern General Motors uczestniczy w wyścigach również poprzez markę Chevrolet, która jest chociażby jednym z dostawców silników w IndyCar.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej General Motors

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze