Pupa Bottasa i walka z rakiem prostaty

Valtteri Bottas wraz z niemieckim fotografem Paulem Ripke przygotowali kalendarz na rok 2024. Kalendarz wyjątkowy, bo dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na badania i walkę z rakiem prostaty.

Zawierający 12 stron kalendarz w pełni poświęcony jest kierowcy Alfy Romeo, jednak nie pozuje on w samochodzie czy w kombinezonie. Fin na każdym zdjęciu jest w negliżu i pokazuje swoją pupę. Były kierowca Mercedesa jest zaangażowany w szereg projektów, które pomagają wielu osobom. Od dłuższego czasu bierze też udział w corocznej, listopadowej akcji Movember, która ma przypominać mężczyznom o badaniach prostaty, aby przeciwdziałać rakowi.

Kalendarz kosztuje 20 euro, a każde 5 euro zostanie przeznaczone na badania i walkę z tą zabierającą rocznie kilkadziesiąt tysięcy osób chorobą. W samej Europie w roku 2022 zmarło na raka prostaty prawie 40 tysięcy osób.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez Paula Ripke, który w przeszłości pracował z zespole Mercedesa-AMG i był odpowiedzialny nie tylko za zdjęcia, ale za promocję w mediach społecznościowych. To nie pierwszy raz, kiedy Bottas, pokazuje swoja gołą pupę. Rok temu, będąc na wakacjach, jego dziewczyna Fina Tiffany Cromwell zrobiła zdjęcie, na którym kierowca Alfy Romeo leży goły w jednym z potoków, a nad nim roztacza się widok Colorado. Zdjęcie szybko obiegło internet. Zapytany o zdjęcie i całą akcję wokół niego Lewis Hamilton przyznał, że nie wie o tym, że środki są przeznaczane na akcję charytatywną i sam chętnie kupi jedno z nich. Jednak przyznał – śmiejąc się – że to jest jedno z jego ulubionych zdjęć.

Na odpowiedź Bottas nie trzeba było długo czekać. Oprawione zdjęcie wraz z podpisem trafiło do Brytyjczyka podczas Grand Prix Monako.

„Słyszałem, że lubisz zdjęcie, które wrzuciłem. Zostawiłem jedno dla ciebie i je podpisałem” – mówił wówczas Bottas.

Podobnie jak teraz, tak i rok temu w akcję zaangażowany był Ripke, który zajął się obróbką zdjęcia i jego wydrukiem. W sumie zebrano około 40 tysięcy euro, a sam Bottas i Ripke dorzucili kolejne 10 tysięcy euro, które przekazano niemieckiej organizacji non-profit Stiftung LebensBlicke, która promuje badania przesiewowe i wiedzę na temat raka jelita grubego.

Kalendarz na rok 2024, który miał dzisiaj premierę można zamówić na stronie bottass.com.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze