MotoGP: GP Kazachstanu przełożone z powodu powodzi w regionie

MotoGP ogłosiło, że wyścigu o Grand Prix Kazachstanu, który miał odbyć się w połowie czerwca, został przełożony ze względu na powodzie, jakie nawiedziły region.

Po tym, jak ubiegłoroczna runda została anulowana z powodu konieczności przeprowadzenia dodatkowych prac na torze, Sokol International Racetrack miał zagościć u siebie MotoGP w dniach 14-16 czerwca, jednak teraz będzie musiał poczekać na bliżej nieokreśloną datę w dalszej części sezonu 2024.

„FIM, IRTA i Dorna Sports ogłaszają, że Grand Prix Kazachstanu zostało przełożone na późniejszy termin w 2024 roku” – czytamy w oświadczeniu MotoGP.

„Bezprecedensowe warunki pogodowe doprowadziły do powodzi w Azji Środkowej, wywołując stan wyjątkowy w Kazachstanie i wymuszając ewakuację znacznej części ludności. Nie byłoby odpowiedzialne ze strony MotoGP, aby dodatkowo obciążać władze lub służby, które pracują nad pomocą dziesiątkom tysięcy ludzi dotkniętych powodzią w całym kraju”.

„Sokol International Racetrack nie będzie zatem gospodarzem MotoGP w ogłoszonych wcześniej terminach, a wszelkie dalsze aktualizacje zostaną opublikowane po ich potwierdzeniu. MotoGP przesyła nasze kondolencje i wsparcie mieszkańcom Kazachstanu i wszystkim dotkniętym powodzią w Azji Środkowej. Mamy nadzieję, że naród, region i dotknięte społeczności będą mogły jak najszybciej wrócić do normalności”.

Z powodu przesunięcia GP Kazachstanu, powstała dość spora przerwa między rundą na Mugello w dniach 31 maja – 2 czerwca a holenderskim TT Assen, które zaplanowano na 28-38 czerwca. Tydzień później odbędzie się runda w Niemczech na Sachsenringu (5-7 lipca), a następnie zaplanowano przerwę wakacyjną przed powrotem na tor Silverstone w dniach 2-4 sierpnia.

Na ten moment nie ma miejsca w kalendarzu MotoGP na zorganizowanie rundy w Kazachstanie w dalszej części sezonu. Wiele będzie zależeć od tego, czy GP Indii, zaplanowane na 20-22 września, faktycznie się odbędzie. Tegoroczny sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata i tak był skrócony do 21 rund po tym, jak kwietniowy wyścig w Argentynie został odwołaniu z powodu rządowych cięć budżetowych.

Najbliższym przystankiem w tegorocznym kalendarzu MotoGP będzie Grand Prix Francji na torze Bugatti w Le Mans w dniach 10-12 maja.

Źródło: motogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze