Razgatlıoğlu: Po testach w MotoGP zacząłem myśleć o nieprzechodzeniu do Mistrzostw Świata

W czwartkowe popołudnie przed rundą Mistrzostw Świata Motocykli Superbike na torze w Misano, Toprak Razgatlıoğlu opowiedział więcej o swoim transferze do BMW, nazywając to po prostu „nowym wyzwaniem”. Przyznał też, że decyzję o nieprzechodzeniu do MotoGP podjął po testach z Monster Yamahą.

„Szukam po prostu nowego wyzwania, dlatego odchodzę z Yamahy, choć po czterech latach nie jest to łatwe” – stwierdził Turek.

Zapytany, czy o MotoGP przyznał, że myślał o przejściu do MotoGP, jednak jego podejście zmieniło się po testach tamtego motocykla: „To były dla mnie trudne testy, całe dnia dni nie czułem się dobrze na maszynie. Dodatkowo, patrząc na stawkę MotoGP to nie ma wielu wolnych miejsc. Niektóre zespoły je mają, ale my skupialiśmy się na zespołach fabrycznych. Jeśli mam przejść do MotoGP, to chcę walczyć o zwycięstwa i mistrzostwo. Może nie łatwo wygrywać, ale walczyć zwycięstwa i tytuł. To dla mnie bardzo ważne”.

„Szczególnie inna jest położenie siedziska, dlatego nie było mi łatwo jechać na motocyklu MotoGP” – powiedział Razgatlıoğlu, mówiąc o swoich odczuciach z testów. „Właśnie po testach MotoGP zacząłem rozmawiać z Kenanem [Sofuoğlu] o przyszłości i myśleć o nieprzechodzeniu do Mistrzostw Świata”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze