WSBK: Toprak Razgatlıoğlu zawodnikiem ROKiT BMW Motorrad w sezonie 2024

BMW ogłosiło angaż mistrza świata WorldSBK z sezonu 2021 kilka godzin po tym, jak Yamaha poinformowała o rozstaniu ze swoich aktualnym zawodnikiem po sezonie 2023. O przenosinach Razgatlıoğlu do niemieckiej marki spekulowaniu od kilku tygodni, szczególnie po słowach Kenana Sofuoğlu, który powiedział głośno o ich zainteresowaniu zawodnikiem z Turcji.

Rano, w poniedziałek, 22 maja Yamaha ogłosiła, że po zakończeniu aktualnego sezonu rozstaje się z nimi Toprak Razgatlioglu – nie tylko z zespołem Pata Yamaha Prometeon, ale także z samym koncernem, co właściwie zakończyło możliwości na przeniesienie się Turka do MotoGP. Sam Razgatlıoğlu stwierdził też: „Pomimo tego, że miałem możliwości w MotoGP, to nie czułem się na tym motocyklu tak, jak na maszynie superbike”.

Turek w 2024 roku dołączy więc do zespołu ROKiT BMW Motorrad, gdzie aktualnie jeżdżą Scott Redding i Michael van der Mark. Kolejne zmiany w składzie mają zostać ogłoszone później, jednak wydaje się, że prawdopodobnie z ekipą pożegna się van der Mark, który od kilku lat cierpi z powodu ciągłych kontuzji, przez co nie jest w stanie rywalizować dla niej na najwyższym poziomie. Aktualnie Holender jest kontuzjowany, a w wyścigach zastępuję go Tom Sykes.

„Bardzo cieszę się z tego, że Toprak zdecydował się na dołączenie do BMW Motorrad. To kolejny krok w przyszłość dla naszego projektu i pełnego zaangażowania BMW w Mistrzostwa Świata Motocykli Superbike” – powiedział dr Markus Schramm, szef BMW Motorrad.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej ROKiT BMW Motorrad

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze