WSBK: Dominacja Ducati, trzecia pozycja Petrucciego

W piątkowych treningach najlepszy był Álvaro Bautista, a dobre tempo pokazywali też Toprak Razgatlıoğlu, Michael Ruben Rinaldi, Danilo Petrucci, Alex Lowes i Garrett Gerloff.

Trening 1

W ten weekend nastąpiły zmiany w składach zespołów – Tom Sykes odszedł z Pucetti Kawasaki i zastępuje teraz kontuzjowanego zawodnika BMW, Michaela van der Marka. Na jego miejsce w Pucetti wskoczył Tito Rabat powracający do WorldSBK.

Już na początku treningu przewrócił się Loris Baz, zawodnik Bonovo BMW. Najlepsze czasy na początku wykręcali za to zawodnicy na Yamahy – Andrea Locatelli z Pata Prometeon i Dominique Aegerter z GYTR. Za nimi uplasowali się Alex Lowes, Iker Lecuona i Axel Bassani.

Po chwili liderem sesji został jednak Álvaro Bautista, a za nim uplasował się Toprak Razgatlıoğlu. Do pierwszej piątki wskoczył Scott Redding, a czas Jonathana Rei wystarczył mu na tamten moment na pozycję szóstą.

Zawodnicy do Misano przyjechali trzy tygodnie po testach, które odbyły się tu w połowie maja – warunki pogodowe jednak kompletnie się zmieniły, przez co ich tempo było przed treningiem niewiadomą.

W dalszej części treningu na czoło wyszedł jednak lokalny zawodnik, Michael Ruben Rinaldi na Ducati. Za nim znajdowali się kolejno: Toprak Razgatlıoğlu, Álvaro Bautista, Dominique Aegerter, Andrea Locatelli, Alex Lowes, Danilo Petrucci, Scott Redding czy Xavi Vierge.

Swoją pozycję zdołał poprawić Remy Gardner, który z końcówki drugiej dziesiątki awansował na miejsce dwunaste. Bardzo dobry trening notowali Petrucci, będący na dziewiątej pozycji i Tom Sykes, dopiero co zaczynający jazdę na BMW – był na ósmym miejscu.

W ostatnich pięciu minutach treningu do topowej dziesiątki wskoczył Lecuona, za to liderem sesji został Razgatlıoğlu – na czoło szybko wrócił jednak Rinaldi.

Z siedemnastej pozycji na siódmą skoczył też nagle Garrett Gerloff, który po pobycie w boksie był w stanie wykręcić o wiele lepszy rezultat.

W ostatniej minucie na pozycję lidera sesji ponownie awansował Toprak Razgatlıoğlu. Za nim uplasowali się Rinaldi i Bautista.

Top 10:

 1. Toprak Razgatlıoğlu
 2. Michael Ruben Rinaldi
 3. Alvaro Bautista
 4. Dominique Aegerter
 5. Andrea Locatelli
 6. Alex Lowes
 7. Garrett Gerloff
 8. Jonathan Rea
 9. Xavi Vierge
 10. Iker Lecuona

Trening 2

Na początku treningu przewrócił się Dominique Aegerter – nie mógł on wrócić do jazdy.

Dobre tempo od startu prezentowali zawodnicy Ducati: Bautista, będący na czele stawki z czasem 1:34,002, i Michael Ruben Rinaldi znajdujący się na miejscu trzecim. Rozdzielał ich Alex Lowes na Kawasaki.

Gorzej radzili sobie zawodnicy na motocyklach Yamahy – czas Topraka Razgatlıoğlu wystarczył w tamtym momencie na miejsce jedenaste. Jego zespołowy partner Andrea Locatelli był wtedy szesnasty, a Remy Gardner z GYTR – czternasty.

W połowie treningu Razgatlıoğlu przesunął się na pozycję piątą. Rinaldi za to pobił czas Lowesa i znalazł się na drugiej pozycji, tuż za Bautistą.

Kolejne zmiany nadeszły pod koniec sesji. Garrett Gerloff stopniowo poprawiając swoje czasy zdołał awansować na pozycję szóstą. Podobny skok zaliczył Danilo Petrucci, który wskoczył na miejsce czwarte, z którego jednak szybko zepchnął go Toprak Razgatlıoğlu.

W zakręcie jedenastym przewrócił się Iker Lecuona, którego czas dawał mu wtedy trzynaste miejsce – Hiszpan powrócił na tor, jednak nie zjechał prosto do boksu, przez co otrzymał czarną flagę.  

Trening na drugiej pozycji skończył Danilo Petrucci z czasem 1:34,276. Najszybszy był Álvaro Bautista, a trzeci był Michael Ruben Rinaldi.

Top10:

 1. Álvaro Bautista
 2. Danilo Petrucci
 3. Michael Ruben Rinaldi
 4. Alex Lowes
 5. Toprak Razgatlıoğlu
 6. Garrett Gerloff
 7. Axel Bassani
 8. Jonathan Rea
 9. Scott Redding
 10. Xavi Vierge

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze