Bautista: Nie uważam, że przejście Topraka Razgatlıoğlu do BMW to szalony ruch

Álvaro Bautista w piątkowych treningach prezentował najlepsze tempo ze wszystkich zawodników, choć sam uważa, że jego bliskimi rywalami w wyścigach mogą być Michael Ruben Rinaldi i Toprak Razgatlıoğlu – stwierdził też, że nie myśli, że transfer drugiego ze wspomnianych zawodników do BMW jest „szalony”.

„Jestem zadowolony z dzisiaj” – stwierdził Hiszpan. „Rano czułem się na motocyklu okropnie, ale to przez zarządzanie ilością opon na ten weekend. W pierwszym treningu zazwyczaj staram się wykorzystać mieszanki opon, których nie lubię. Kiedy jadę na oponie, którą lubię to wyczucie motocykla jest dobre, takie jak było w pozostałych rundach”.

Zapytany o tempo swojego zespołowego partnera, Michaela Rubena Rinaldiego, przyznał, że jest on szybki i to właśnie jego oraz Topraka Razgatlıoğlu typuje na głównych przeciwników: „Michael jest tu bardzo mocny, ale Toprak też ma dobre tempo. Dla mnie to oni są tu najsilniejszymi zawodnikami. W wyścigach do wywieszenia flagi w szachownice wydarzyć może się wszystko, ale będzie ciężko ich pobić”.

Bautista nie był też osobiście zaskoczony przejściem Razgatlıoğlu do BMW: „Nie myślę też, że to szalone jak wielu innych. Teraz jest w Yamasze i zna jej potencjał. Może wie, że nie jest z Yamahą w stanie zrobić w następnym sezonie kolejnego kroku do przodu. BMW rozwija motocykl i jeśli biorą do siebie Topraka to znaczy, że chcą być bardzo konkurencyjni”.

„To inna sytuacja” – powiedział Bautista, słysząc porównanie sytuacji Topraka ze swoim przejściem do Hondy kilka sezonów temu. „Ja tam zaczynałem od zera, a BMW ma bazę. Dlatego nie uważam, że jego przejście [Topraka] do BMW to szalony ruch”.

 

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze