Pedrosa najszybszy drugiego dnia testów

Pod koniec sesji testowej Dani Pedrosa zepchnął z pierwszego miejsca Aleixa Espargaro. Trzecie miejsce zajął wczorajszy lider Alvaro Bautista.

Aleix Espargaro na początku sesji testowej uzyskał czas 2:00,581, który pozwolił mu na zachowanie pozycji lidera przez długi okres. Jednak w pierwszej części testów Hiszpan przejechał jedynie jedenaście okrążeń. Potwierdza to, że aktualny mistrz nieistniejącej już klasy CRT sprawdzał tempo na krótkim dystansie.

Kolega z zespołu Aleixa Colin Edwards dzisiejszego dnia świętował swoje czterdzieste urodziny. Prawie cały świat składał mu życzenia urodzinowe, a jego największym marzeniem jest najprawdopodobniej to, aby zespół NGM Mobile Forward Racing zakupił ramę FTR do jego motocykla. Na obecnej specyfikacji nie może się odnaleźć, co potwierdzają odległe czasy.

Po pewnym czasie w tabeli z czasami ułożyła się topowa ósemka. W jej skład wchodzili bracia Espargaro, Valentino Rossi, Andrea Dovizioso, Alvaro Bautista, Stefan Bradl, Dani Pedrosa i Jorge Lorenzo. Różnice pomiędzy nimi sięgały jedynie pół sekundy. Jednak pod koniec sesji Dani Pedrosa naciągnął tempo i straty okazały się większe.

W drugiej części dnia motocykliści skupili się na wykonywaniu symulacji wyścigu. W przypadku MotoGP dystans wyścigu na torze Sepang to 20 okrążeń, więc motocykliści, co najmniej dwukrotnie pokonali ten dystans.

W ostatnich minutach sesji upadek zaliczył Pol Espargaro. Debiutant w MotoGP stracił panowanie nad maszyną w ostatnim zakręcie, ale na szczęście nic mu się nie stało.

Wyniki:LINK

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league