Rossi i Pedrosa kończą testy z najlepszymi czasami

Valentino Rossi i Dani Pderosa uzyskali identyczne czasy w trakcie ostatniego dnia przedsezonowych testów MotoGP na torze Sepang. Tuż za najszybszą dwójką uplasował się Andrea Dovizioso z Ducati.

Motocykliści długo nie czekali na wykręcanie konkurencyjnych czasów, bo już w pierwszej godzinie sesji Andrea Dovizioso uzyskał czas 2:00,067. Reprezentant Ducati testował maszynę w specyfikacji Open i prawdopodobnie skorzystał do tego przejazdu z miększych opon. To pozwoliło mu na poprawienie najlepszego wyniku Ducati z pierwszej tury testów.

Po kilku minutach jednak na prowadzenie w tabeli z czasami wysunął się Valentino Rossi. Włoch jako pierwszy podczas tej tury testów zszedł poniżej bariery dwóch minut, ale dokonał tego w bardzo minimalny sposób. Wynik reprezentanta fabrycznej Yamahy to 1:59,999. Tymczasem Jorge Lorenzo uzyskiwał znacznie wolniejsze czasy od dziewięciokrotnego motocyklowego mistrza świata.

W przedsezonowych testach MotoGP bierze również udział zespół Suzuki, który zadebiutuje w przyszłym sezonie 2015. Jak dotychczas ich rezultaty nic nam nie mówią, ale japońska ekipa jest jeszcze na długiej drodze do przygotowania motocykla. Dziś również Suzuki nie ma się czym popisać, a w pewnym momencie sesji ich reprezentant nie zmieścił się w pierwszym zakręcie.

Godzinę przed przerwą na lunch Andrea Iannone zaliczył niezbyt przyjemną przygodę. Włoch spadł z motocykla, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Do przerwy na obiad niewiele się zmieniło i przed jej końcem nadal pierwszy był Rossi, za nim Andrea Dovizioso.

Valentino Rossi z powodu problemów technicznych z przednią oponą zdecydował się zrezygnować z udziału w drugiej połowie ostatniego dnia przedsezonowych testów na torze Sepang. Włoch przyznał również, że jest bardziej konkurencyjny niż w zeszłym roku. To samo można powiedzieć o motocyklach Ducati.

Na kilka minut przed końcem testów Dani Pedrosa uzyskał identyczny czas, co Valentino Rossi. Oprócz Hiszpana na torze było jeszcze kilku motocyklistów, którzy chcieli wykorzystać najlepsze czasy weekendu.

Wyniki: LINK

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league