Pierwszy dzień testów dla Bautisty

Alvaro Bautista wykręcił najlepszy czas pierwszego dnia drugiej tury testów MotoGP. Zaraz za nim uplasowali się bracia Espargaro, którzy jednocześnie byli najszybszymi reprezentantami Yamahy.

Warunki na torze Sepang sprawiły, że motocykliści mogli jedynie pomarzyć o zejściu poniżej bariery dwóch minut. Pomimo tego zawodnicy mieli sporo pracy. Na przykład Alvaro Bautista zbierał dane dotyczące tylnej części motocykla. Natomiast Stefan Bradl po części przejął obowiązki nieobecnego Marca Márqueza.

W pierwszej godzinie testów najlepsze czasy notowało trio składające się z Valentino Rossiego, Alvaro Bautisty i Andrei Dovizioso. Po chwili jednak na pozycję lidera wskoczył Pol Espargaro.

W drugiej godzinie przebudził się Jorge Lorenzo. Potem Hiszpan spadł dość daleko, a na czoło wskoczył Valentino Rossi. Jednak #99 ponownie nie mógł się odnaleźć na swoim motocyklu.

W trzeciej godzinie testów upadł Hiroshi Aoyama, ale na szczęście Japończykowi nic się nie stało.

W połowie dnia testowego nastąpiła oficjalna przerwa obiadowa. Kucharze pozatrudniani przez zespoły już od godziny przygotowywali przekąski na grillu.

W drugiej połowie dnia nie działo się za dużo. Bardzo miłą niespodziankę sprawił Aleix Espargaro. Hiszpan wskoczył na pierwsze miejsce. Pomimo tego nie przejechał wielu okrążeń.

Wyniki: LINK

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league