MotoGP odrzuciło zgłoszenie zespołu CryptoDATA RNF na sezon 2024

Zespół CryptoDATA RNF MotoGP nie wystartuje w sezonie 2024 z powodu «powtarzających się naruszeń i nieprzestrzegania zobowiązań Umowy o Startach».

Podczas weekendu Grand Prix w Walencji zespół wydał obszerne oświadczenie, zaprzeczając doniesieniom, że jego miejsce w stawce ekip MotoGP było zagrożone z powodu problemów finansowych. W sobotę wieczorem zwołano nawet konferencję prasową, podczas której przedstawiciele CryptoDATA nazwali plotki «fałszywymi informacjami», dodając, że zespół ma się dobrze.

Dodatkowo poinformowano, że plotki o przejęciu ekipy zostały odrzucone dwa tygodnie temu, natomiast decyzja o ustąpieniu szefa zespołu Razlan Razali została podjęta ponad miesiąc temu z powodu podejmowanych złych decyzji finansowych. Zaprzeczono jednocześnie, że ekipa nie jest dłużna któremukolwiek dostawcy, w tym Aprilii.

W poniedziałek jednak Komitet MotoGP składający się z przedstawicieli FIM, IRTA i Dorny Sports, oświadczył, że zdecydowali się odrzucić zespół na sezon 2024. Zostanie dokonany wybór nowego zespołu niezależnego, który otrzyma motocykle Aprilii w zastępstwie za zespół RNF.

„Komitet MotoGP, składający się z przedstawicieli FIM, IRTA i Dorna Sports, postanowił nie wybierać zespołu CryptoDATA RNF MotoGP na sezon 2024” – czytamy w wydanym oświadczeniu. „Powtarzające się naruszenia i złamania Umowy Startów wpływające na wizerunek publiczny MotoGP zobowiązały do tej decyzji. Komitet będzie rozpatrywać zgłoszenia nowego niezależnego zespołu, korzystającego z motocykli Aprilii, aby dołączyć do stawki klasy MotoGP na sezon 2024”.

Ekipa RNF powstała pod koniec 2021 roku po tym, jak Petronas i Sepang Racing Team podjęli decyzję o wycofaniu się z MotoGP. Razali, który był szefem także zespołu SRT, został właścicielem RNF i w 2022 roku ekipa wystawiała maszyny Yamahy, by na ten sezon przejść na Aprilię.

Dodatkowo przed tym sezonem podpisano kontrakt o sponsoring tytularny z rumuńską firmą CryptoDATA, podczas gdy Razali sprzedał większość udziałów w swoim zespole tej firmie.

Zespół nie popisał się w stawce niczym wybitnym. Ekipa RNF zakończyła sezon 2022 na 11. miejscu na wszystkich 12 zespołów i na ósmym miejscu spośród 11 ekip w dopiero co minionych mistrzostwach.

Dla RNF w tym sezonie MotoGP ścigali się Miguel Oliveira i Raul Fernandez, którzy na koniec mistrzostw zajęli odpowiednio 16. i 20. miejsce.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze