KTM zostaje w MotoGP do 2026 roku

KTM ogłosił pozostanie w MotoGP przez kolejne sześć sezonów dzięki przedłużeniu kontraktu z Dorną. Austriacki producent nakreślił również zmiany w strukturze swojego działu wyścigów.

KTM przeszedł do królewskiej klasy na początku sezonu 2017 i pod koniec ubiegłego roku w Walencji wywalczył swoje pierwsze podium, zaś ostatnio na torze w Brnie znalazł się w pierwszym rzędzie. Oprócz tego od tego sezonu producent wystawia swój satelicki zespół po nawiązaniu współpracy z Tech 3.

„Podjęliśmy proaktywną decyzję tutaj podczas naszego domowego grand prix, aby odnowić naszą współpracę z MotoGP oraz zaangażować się w kolejne pięć lat rywalizacji. Jest to część szerszej perspektywy strategicznej i mamy teraz siedem lat, aby awansować na szczyt klasy MotoGP – tyle samo potrzebowaliśmy, by podbić Rajd Dakar. Wiemy, że jesteśmy na dobrej drodze i w ciągu ostatnich niespełna trzech lat zrobiliśmy duże kroki” – powiedział CEO KTM AG Stefan Pierer.

Austriacki producent potwierdził jednocześnie wycofanie się z Moto2 po tym dosyć trudnym dla niego sezonie, a dodatkowo powrót siostrzanej marki Husqvarna do Moto3.

„W ramach tej perspektywy chcemy ulepszyć MotoGP – jest to dla nas fundament i podstawa wyścigów drogowych. To tutaj zaczynaliśmy i tutaj jesteśmy też jedną z czołowych marek. Widzimy bardzo dobrą szansę, przywracając Husqvarnę – powstanie nowy motocykl oraz specjalny kierunek dla tego projektu. Te decyzje oznaczają, że połączymy nasze zasoby oraz energię, w konsekwencji czego wycofamy się z Moto2”.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league