Abt będzie korzystać z silników Lola-Yamaha

Zespół Abt Sportsline będzie pierwszym, który wykorzysta jednostki napędowe Lola-Yamaha w Mistrzostwach Świata Formuły E, od sezonu 2024/2025.

„Jesteśmy zachwyceni, że znaleźliśmy dwóch renomowanych partnerów na naszą przyszłość w Formule E” – powiedział szef zespołu Abt Sportsline Thomas Biermaier. „Oczywiście to będzie ogromne wyzwanie dla nowego producenta, żeby wejść i zadomowić się w mistrzostwach świata. W czasie naszych dyskusji i negocjacji na przestrzeni ostatnich miesięcy zyskaliśmy jednak pojęcie o tym, jak wykwalifikowani, zmotywowani oraz zdeterminowani są Lola i Yamaha, aby uczynić sukces z tego projektu, podobnie jak każdy członek naszego zespołu”.

Od momentu swojego powrotu do Formuły E w sezonie 2022/2023, Abt Sportsline wykorzystywał silniki Mahindry. Po dwóch latach ta współpraca dobiegnie końca, a zespół pozyska nowego partnera. Ekipa sponsorowana przez Cuprę negocjowała także z innym producentem grupy Volkswagena – Porsche – lecz nie osiągnięto porozumienia.

Abt Sportsline dopiero co wpisał się do klasyfikacji generalnej Formuły E, dzięki punktom zdobytym przez Nico Müllera w Tokio. Fabryczny zespół Mahindry jest tymczasem jedynym, który nie ma na swoim koncie ani jednego punktu.

Źródło: abt-sportsline.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze