Wehrlein: Wspaniale jest rozpocząć sezon od zwycięstwa

Pascal Wehrlein wygrał inauguracyjną rundę sezonu 2023/2024 Mistrzostw Świata Formuły E. Kierowca Porsche drugi raz w swojej karierze triumfował na torze Autodromo Hermanos Rodríguez w Meksyku.

„Wspaniale jest rozpocząć sezon od zwycięstwa” – powiedział Niemiec, który wystartował z pole position. „Mieliśmy bardzo mocny weekend. Po ostatnim sezonie spędziliśmy mnóstwo czasu na analizowaniu dosłownie wszystkiego i skupiliśmy się na przygotowaniach do kwalifikacji. Nasze dzisiejsze pole position dowodzi, że ta ciężka praca się opłaciła. Chciałbym gorąco podziękować za to swojej ekipie”.

Drugi z kierowców Porsche António Félix da Costa przejechał zaledwie dwa okrążenia zanim musiał wycofać się z powodu uszkodzonego zawieszenia po kolizji z Nico Müllerem. Startujący w klienckich Porsche 99X Electric Jake Dennis i Norman Nato ukończyli wyścig w czołowej dziesiątce.

Szef programu Formuły E Porsche Florian Modlinger dodał: „Ogromne podziękowania dla zespołu za ten ogromny wysiłek. Swoją doskonałą jazdą Pascal zapewnił nam wspaniały początek sezonu. Po bezbłędnym występie w kwalifikacjach wystartował z pole position i był niezwykle skoncentrowany w wyścigu, korzystając z wyśmienitej strategii. António w kwalifikacjach nie był do końca zadowolony z samochodu. W wyścigu odrobił kilka pozycji, ale musiał wycofać się z powodu uszkodzenia zawieszenia. W przypadku naszego zespołu klienta – Andretti Formula E – kwalifikacje nie przebiegły idealnie, jednak już w wyścigu Jake i Norman wywalczyli sobie drogę do punktów. To wszystko przyćmiewa jednak zwycięstwo Pascala”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze