Maserati wraca do wyścigów

Włoska marka Maserati powróci w 2023 roku do wyścigów samochodowych jako jeden z zespołów elektrycznych Mistrzostw Świata Formuły E.

Wejście do świata elektrycznych wyścigów ma odzwierciedlenie w ofercie modelowej marki – wszystkie nowe Maserati będą mieć wariant w pełni elektryczny, nazywany Folgore. Dołączenie Maserati do stawki Formuły E zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem samochodu trzeciej generacji, który będzie szybszy, lżejszy i mocniejszy od obecnych elektrycznych wyścigówek.

„Jesteśmy dumni, że wracamy tam, gdzie należymy – jako uczestnicy wyścigowego świata” – powiedział szef Maserati Davide Grasso. „Napędza nas pasja i zacięcie do innowacji. Mamy długą historię w światowej klasy rywalizacji i jesteśmy gotowi, aby rozwijać nasze osiągi w przyszłości. W wyścigu o lepsze osiągi, większy luksus oraz innowacje, Folglore jest niepowstrzymane – to Maserati w najczystszej formie. Dlatego zdecydowaliśmy się powrócić do wyścigów w Mistrzostwach Świata Formuły E, wychodząc do naszych klientów w centrach światowych miast i zaczynając nowy rozdział w historii trójzęba”.

Maserati nie będzie początkowo produkować własnych układów napędowych, a zamiast tego wykorzysta ten oferowany przez DS. Włoska marka w związku z tym nie będzie posiadać statusu procudenta.

Ostatni samochód wyścigowy Maserati to model MC12, który wygrał 22 wyścigi – w tym cztery 24h Spa-Francorchamps – oraz zdobył 14 tytułów mistrzowskich w FIA GT w latach 2004-2010. Marka nie uczestniczyła natomiast w wyścigach samochodów jednomiejscowych od 1958 roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Maserati

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league