Eriksson zastąpi Müllera w E-Prix Meksyku

22-letni Joel Eriksson zastąpi Nico Müllera podczas nadchodzącej rundy Mistrzostw Świata Formuły E w Meksykańskim Puebla. Szwajcar w tym czasie będzie startować w serii DTM.

„Ściganie się w Formule E było moim marzeniem od kiedy powstały te mistrzostwa i to niesamowite, że otrzymałem taką szansę” – powiedział Szwed. „Przed nami wiele pracy, ale mam za sobą wspaniały zespół i wiem, że zrobią wszystko, abym był jak najlepiej przygotowany przed przyjazdem do Meksyku”.

Eriksson uczestniczył już w ubiegłorocznych testach młodych kierowców w Marrakeszu: „Nie będzie łatwo, bo mam ograniczone doświadczenie w tym samochodzie. Moim celem jest wykorzystać szansę jak najlepiej i zebrać jak najwięcej doświadczenia. Wierzę, że możemy zdobyć punkty, jeśli zrobimy wszystko jak trzeba i dam z siebie wszystko, aby osiągnąć ten cel”.

Ze względu na zmiany w kalendarzach, Müller uniknął podobnej sytuacji w ubiegłym roku. Tym razem Szwajcar będzie musiał jednak opuścić oba wyścigi weekendu w Puebla, aby skupić się na walce o tytuł w DTM. Eriksson spędził dwa sezony w niemieckiej serii, reprezentując BMW, a w minionym roku startował w serii GT Masters.

Źródło: fiaformulae.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league