D'Ambrosio zastępcą szefowej Venturi Racing

Były kierowca Formuły 1 oraz Formuły E Jérôme d'Ambrosio został zastępcą Susie Wolff, szefowej Venturi Racing. 

Belg jest obecny w Formule E od 2014 roku. W sezonach 2014-2018 startował w zespole Dragon Racing, a w sezonie 2018-2019 był kierowcą ekipy Mahindra. Na swoim koncie ma trzy zwycięstwa w Formule E. W przeszłości ścigał się w Formule 1 w zespołach Virgin Racing oraz w Lotus. Objęcie stanowiska zastępcy szefa zespołu definitywnie kończy jego karierę jako kierowcy.

„Moje doświadczenie jako kierowca w ciągu ostatnich 26 lat niewątpliwie mnie ukształtowało jako osobę i kiedy po wyścigach w Berlinie zdecydowałem się odwiesić kas, wiedziałem, że chcę pozostać w jakimś stopniu w sportach motorowych. Nadal jestem konkurencyjny. Ten głód zwycięstwa nie opuszcza cię, kiedy decydujesz się wysiąść z samochodu, a ja chcę dobrze wykorzystać tę pasję. Kiedy Susie i ja zaczęliśmy rozmawiać o potencjalnym pierwszym kroku na stanowisko kierownicze, wiedziałem w głębi duszy, że to jest dla mnie idealna okazja. Czas na nowe wyzwanie i muszę się wiele nauczyć, ale wiem, że będę się uczyć od jednych z najlepszych i nie mogę się doczekać aby zobaczyć, co nas czeka” – powiedział Belg.

Belg na koniec podziękował swojej rodzinie, przyjaciołom, a także swoim wiernym fanom, którzy wspierają go od początku jego kariery.

Jak przyznała Susie Wolff, Jérôme, który wcieli się w jej zastępcę jest sporym wzmocnieniem Venturi: „Będzie odgrywał kluczową rolę z naszymi kierowcami i zespołem inżynierów oraz będzie moją prawą ręką w Monako. Wiem, jak to jest odwieszać kask i wiem też, jak ważny jest następny ruch na każdym kluczowym etapie kariery. Podobnie jak Jerome jestem kimś, kto kieruje się własnym instynktem i myślę, że stworzymy fantastyczny zespół, który będzie się rozwijał”.

W sezonie 2021 kierowcami zespołu z Monako będzie Eduardo Mortara oraz Norman Nato, który wcześniej pełnił rolę kierowcy rezerwowego.

Źródło: venturiracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league