Jake Dennis drugim kierowcą BMW w Formule E

Były kierowca DTM Jake Dennis zadebiutuje w sezonie 2020/2021 Formuły E. 25-latek dołączy do fabrycznego zespołu BMW, gdzie będzie rywalizować u boku Maximiliana Günthera.

Brytyjczyk przejechał cały sezon 2019 DTM za kierownicą Astona Martina, gdzie jego najlepszym wynikiem było szóste miejsce w Zolder. Ponadto, reprezentował brytyjską markę w Intercontinental GT Challenge, zdobywając pole position i stając na podium w 12h Bathurst. Dennis pracuje także w symulatorze zespołu Red Bull Racing w Formule 1.

„Nie mogę doczekać się nowego wyzwania, które czeka na mnie w Formule E i chciałbym podziękować wszystkim w BMW i Andretti Motorsport za zaufanie” – powiedział. „Zdaję sobie sprawę, że czekają na mnie wyjątkowe wyzwania, do czego będę musiał przywyknąć. Wszechstronność zawsze była jedną z moich mocnych stron i jestem przekonany, że z pomocą zespołu oraz Maximiliana Günthera, szybko się odnajdę”.

„Formuła E to jedna z tych serii, w której każdy kierowca chce teraz uczestniczyć, ze względu na poziom producentów, zespołów i kierowców, który jest wyższy niż gdziekolwiek indziej. Nie mogę doczekać się pierwszego wyścigu Formuły E za kierownicą BMW iFE.21”.

Dennis miał już okazję testować samochód Formuły E BMW oraz sprawdzić się w symulatorze niemieckiej marki.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league