Mercedes w niezmienionym składzie na kolejny sezon Formuły E

Nyck de Vries i Stoffel Vandoorne pozostaną w fabrycznym zespole Mercedesa na sezon 2020/2021 Formuły E. Obaj stawali na podium w minionym sezonie, a Vandoorne odniósł dla niemieckiej marki pierwsze zwycięstwo i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Byliśmy bardzo zadowoleni ze Stoffela i Nycka w poprzednim sezonie” – powiedział szef zespołu Ian James. „Obaj mieli mocne występy, zdobyli cenne doświadczenie z zespołem i pokazali, że mają właściwe umiejętności do Formuły E. Są nie tylko niesamowicie szybcy, ale potrafią zarządzać energią, co jest wyjątkowym aspektem wyścigów Formuły E. Będą mogli wykorzystać te doświadczenia w siódmym sezonie”.

Vandoorne zadebiutował w sezonie 2018/2019 wraz z zespołem HWA, który został później przekształcony w fabryczny program Mercedesa. Belg od tamtej pory dwukrotnie zdobywał pole position i cztery razy stawał na podium: „Nie mogę doczekać się ścigania. Mam wrażenie, że minęła wieczność od kiedy jeździliśmy w Berlinie. Odbyliśmy od tamtej pory testy z nowym samochodem i nie możemy doczekać się, jak spiszemy się w nowym sezonie”.

De Vries był najlepszym debiutantem sezonu 2019/2020, kończąc go na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej. Holender już na początku otarł się o podium, po które sięgnął w końcu podczas finału sezonu w Berlinie: „Cieszę się, że będę mógł przejechać drugi sezon Formuły E wraz z zespołem. Mieliśmy mocny debiut, choć był to nieco dziwny rok i Covid-19 zmienił wszystko po kilku rundach. Na szczęście mogliśmy zakończyć pozytywnym akcentem i nie mogę doczekać się, miejmy nadzieję, bardziej normalnego sezonu 2021”.

W przeciwieństwie np. do Nissana, Mercedes rozpocznie sezon z nowym układem napędowym. Wspólne testy przed inauguracją zaplanowano na 27 listopada-1 grudnia w Walencji.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimlera

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze