Formuła E prezentuje nowy wygląd samochodu na sezon 2020/2021

Władze Mistrzostw Formuły E zaprezentowały we wtorek nowy pakiet aerodynamiczny dla samochodu drugiej generacji, nazwany EVO. Odświeżenie wyglądu zbiegnie się w czasie z nadaniem serii statusu mistrzostw świata od sezonu 2020/2021.

„Samochód drugiej generacji już teraz wyróżnia się jako jeden z najbardziej efektownych samochodów wyścigowych, jakie wyjechały na tor” – powiedział prezes Formuły E Alejandro Agag. „Jak sugeruje nazwa, Gen2 EVO to kolejna ewolucja tego wyjątkowego projektu. Tak jak w przypadku samochodu pierwszej generacji, stworzyliśmy nową karoserię, aby auto wyglądało na zwinne i bardziej opływowe”.

„Ten samochód przejdzie do historii jako pierwszy, którym rywalizowano o mistrzostwo świata w Formule E. Chciałbym podziękować prezydentowi FIA Jeanowi Todtowi oraz jego ekipie za wcielenie tej wizji w życie. Futurystyczny projekt po raz kolejny pokazuje Formułę E jako pole innowacji technologicznej oraz wizualnej”.

Wśród modyfikacji znalazło się nowe przednie skrzydło, które będzie bardziej delikatne, aby zniechęcić kierowców do agresywnych ataków z wykorzystaniem kontaktu. Zaadoptowano także bardziej konwencjonalne tylne skrzydło oraz płetwę rekina.

Seria zaprezentowała jak dotąd tylko grafiki komputerowe nowego modelu. Rzeczywisty pojazd zostanie pokazany po raz pierwszy 3 marca na salonie samochodowym w Genewie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Formuły E

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league