Kacper Sztuka przetestuje samochód Formuły 3

Kacper Sztuka, który kilka dni temu został mistrzem włoskiej serii Formuły 4, pojawi się na testach holenderskiej ekipy Formuły 3 MP Motorsport na torze Imola.

17-latek będzie przez dwa dni testować samochód Formuły 3. Testy będą mieć miejsce na włoskim torze Imola, który jest ulubionym torem Sztuki. Mistrz włoskiej F4 będzie testować zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek.

Razem z Polakiem w testach wezmą udział Tim Tramnitz oraz Gregoire Saucy. Tramnitz w tym roku ścigał się we FWECA zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców. Natomiast Saucy, który w sezonie 2021 był mistrzem FRECA, od sezonu 2022 ściga się w Formule 3. Obecnie Szwajcar rywalizuje w ekipie ART Grand Prix, a w minionym sezonie 2023 zajął 14. miejsce, dwukrotnie meldując się na podium — w wyścigu głównym w Australii zajął drugą lokatę, a w wyścigu sprinterskim w Monako uplasował się na trzeciej pozycji.

„Niesamowicie się cieszę, że już w poniedziałek będę mógł przetestować bolid FIA F3. To będzie ważny krok w kierunku realizacji celu, jaki chcemy osiągnąć w przyszłym roku. Już teraz nie mogę się doczekać wyjazdu na tor w Imoli, gdzie przez ostatnie dwa lata wygrywałem wyścigi włoskiej F4. MP Motorsport to doświadczony zespół, który co roku jest w czołówce tej serii. To wszystko sprawia, że te testy będą z pewnością wyjątkowe. Postaram się, aby wykonać dobrą pracę i wyciągnąć jak najwięcej nauki z każdego okrążenia. Dziękuję moim najbliższym oraz moim partnerom, którzy ciężko pracowali przez ostatnie tygodnie, aby dać mi szansę debiutu w nowym samochodzie” – zapowiedział testy Kacper Sztuka.