LOTOS Dynamic Rally Team o tytuł mistrzowski powalczy w Katalonii

Bardzo trudne trasy, momentami poprzecinane kamiennymi osuwiskami, na których koleiny tworzyły się już po pierwszym przejeździe, chmury pyłu unoszące się nad trasą to warunki z jakimi zmierzyli się zawodnicy podczas Rajdu Sardynii, przedostatniej rundy Mistrzostw Świata.

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak dynamiczną jazdą wywalczyli 6. miejsce w stawce i 8 punktów w klasyfikacji PWRC. Zwyciężył Nicolas Fuchs przed Marcosem Ligato (+30.4) i Valeriym Gorbanem (+42.1).

Tegoroczne odcinki specjalne Rajdu Sardynii okazały się być bardzo wymagające, o czym poza załogą LOTOS Dynamic Rally Team przekonał się między innymi Sebastian Loeb i Jari-Matti Latvala. Po urwaniu koła podczas drugiego odcinka specjalnego Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak systematycznie odrabiali starty. Utrzymując Benito Guerrę za sobą Michał zmniejszył różnicę w klasyfikacji końcowej do 11 punktów przed ostatnią rundą Mistrzostw Świata. Walka o tytuł rozegra się zatem podczas Rajdu Katalonii. Prowadzi Guerra z 84 punktami, Kościuszko na swoim koncie ma obecnie 73 punkty tyle samo co Gorban, który ma mniej wygranych rajdów niż Kościuszko. Kolejne miejsce z 71 punktami należy do Fuchsa, a 70 punktów daje Ligato 5. miejsce w stawce.

„Musimy wygrać Rajd Katalonii, aby wywalczyć tytuł Mistrza Świata. Liczyłem na to, że podczas Rajdu Sardynii uda się nam odrobić więcej niż 4 punkty do Benito Guerry. Jechaliśmy bardzo szybko, wygraliśmy 5 odcinków specjalnych a na pozostałych stanowiliśmy czołówkę stawki. Cały czas atakowaliśmy, ale zabrakło 10.5 sekundy, aby awansować na 5. miejsce. Gdyby nie urwane koło bylibyśmy teraz zwycięzcami w rajdzie i liderami klasyfikacji PWRC. O tytule zadecyduje więc Rajd Katalonii, a emocji na pewno nie zabraknie zarówno nam jak i kibicom” – powiedział Michał Kościuszko.

„Przed nami ostatnia runda PWRC 2012 czyli Rajd Katalonii i na starcie aż 5 zawodników będzie walczyło o tytuł Mistrza Świata. Pokazuje to jak pasjonujący jest to sezon i jak wyrównana stawka rywalizowała przez cały rok” – dodał Maciek Szczepaniak.

Źródło: Informacja prasowa LOTOS Dynamic Rally Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league